“Tour de France” 11. posmā triumfē Austrālijas pārstāvis, Skujiņš ārpus labāko simtnieka

Toms Skujiņš, sportazinas.com
Toms Skujiņš (priekšplānā) | Foto: Trek-Segafredo

Austrālietis Kalebs Evans no “Lotto Soudal” vienības trešdien kļuva par prestižā daudzdienu velobrauciena “” 11.posma uzvarētāju, tikmēr latvietis no “Trek-Segafredo” ierindojās 124.vietā.

Pirmdien sacensību dalībniekiem bija jāveic 167 kilometrus gara distance bez izteiktiem kāpumiem, bet par uzvarētāju kļuva austrālietis Evans (“Lotto Soudal”), kurš finiša sprintā apsteidza nīderlandieti Dilanu Grēnevegenu (“Jumbo-Visma”) un itāli Eliu Viviāni (“Deceuninck-Quick Step”).

Uzvarētāja pavadītais laiks distancē bija trīs stundas 51 minūte un 26 sekundes. Līdz šim austrālietis septītajā posmā bija izcīnījis otro vietu, bet iepriekšējā, desmitajā etapā viņš ierindojās trešajā pozīcijā.

Lielajā grupā finišu sasniedza arī kopvērtējuma līderis Žiljēns Alafilips no “Deceuninck-Quick Step”, kurš finišēja vienā grupā ar līderi, ieņemot 17.vietu.

Tikmēr vienīgais latvietis šajā velobraucienā Toms Skujiņš no profesionālās komandas “Trek-Segafredo” trešdien finišēja 124.vietā, to paveicot nelielā grupā, kas uzvarētājam piekāpās par divām minūtēm un 40 sekundēm.

Kopvērtējumā Alafilips par vienu minūti un 12 sekundēm apsteidz pagājušā gada “Tour de France” čempionu Džeraintu Tomasu no Lielbritānijas (“Ineos”), kamēr trešais, atpalikdams vēl papildus četras sekundes, ir kolumbietis Egans Bernals, kurš arī pārstāv “Ineos” komandu.

Savukārt Skujiņš kopējā ieskaitē ir 99.vietā, atgriežoties pirmajā simtniekā, bet no pirmās vietas viņš pašlaik atpaliek par vienu stundu desmit minūtēm un 14 sekundēm.

Kalnu karaļa ieskaitē Skujiņš saglabājis desmito pozīciju.

Otrdien “Tour de France” dalībnieki izbaudīja pirmo brīvdienu.

Šogad “Tour de France” velobrauciens norisinās jau 106.reizi. Sacensības 21 posma garumā tiks noslēgtas 28.jūlijā.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15.posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82.pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Džeraints Tomass.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par