“Tour de France” 18.posmā uzvar divi “Ineos Grenadiers” braucēji

17/09/2020 20:27

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš (“Trek-Segafredo”) ceturtdien “Tour de France” 18.posmā, kurā bija iekļauti pieci dažādas kategorijas kāpumi, ierindojās 91.vietā, bet uzvaru sadalīja divi “Ineos Grenadiers” braucēji, pirmajam finiša līniju šķērsojot polim Mihalam Kvjatkovskim.

Ceturtdien riteņbraucējus posmā ar startu Meribelā 175 kilometros gaidīja viens augstākās kategorijas, divi pirmās un pa vienam otrās un trešās kategorijas kāpumam.

Posma uzvarētājs Kvjatkovskis finišēja ar laiku četras stundas 47 minūtes un 33 sekundes. Tāds pats laiks viņa komandas biedram kolumbietim Ričardam Karapasam. Trešais, atpaliekot par minūti un 51 sekundi, bija “Jumbo-Visma” pārstāvis beļģis Vouts van Aerts.

Augsto sesto vietu izcīnīja Skujiņa komandasbiedrs austrālietis Ričijs Porte, kurš uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 54 sekundes.

Skujiņš finišēja 91.vietā, atpaliekot no Kvjatkovska par 28 minūtēm un 51 sekundi. Otrs latviešu riteņbraucējs Krists Neilands (“Israel Start-Up Nation”) ierindojās 103. vietā 31 minūti un 25 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabāja Primožs Rogličs no Slovēnijas (“Jumbo-Visma”), kurš par 57 sekundēm apsteidz tautieti Tadeju Pogačaru (UAE) un par minūti un 27 sekundēm – kolumbieti Migelu Anhelu Lopesu (“Astana Pro”).

Skujiņš ieņem 80.vietu ar vairāk nekā triju stundu un 44 minūšu atpalicību no līdera, bet Neilands līderim zaudē vairāk nekā četras stundas un ierindojas 87.vietā.

Kalna karaļa ieskaitē Skujiņš noslīdējis divas vietas zemāk un ar 24 punktiem ir 17., bet Neilands aizņem 49.pozīciju. Sprinteru ieskaitē Skujiņam 36., bet Neilandam – 86.vieta.

Kopējā komandu ieskaitē Skujiņa vienība līderei “Movistar” zaudē vairāk nekā pusotru stundu un ieņem sesto vietu.

Jau ziņots, ka muguras problēmu dēļ trešdien no sacensībām izstājās pērnā gada čempions Egans Bernals no Kolumbijas (“Ineos Grenadiers”).

Ceturtdien viņa komandasbiedrs Kvjatkovskis uzvarēja posmā, bet Karapass kļuva par līderi kalnu karaļa vērtējumā.

“Manas kājas jutās labāk nekā jebkad iepriekš, bet brauciens kopā ar Karapasu bija vienkārši neticami,” sacīja bijušais pasaules čempions no Polijas.

“Kad Bernals pameta sacīkstes, viņš bija ļoti bēdīgs, bet novēlēja mums labu turpinā’jumu, un tagad mums ir šī brīnišķīgā diena,” viņš teica. “Tas ir “Tour de France “,” viņš staroja.

Cīņā par uzvaru kopvērtējumā daudz kas izšķirsies sestdienas individuālajā braucienā.

Neilandam šī ir debija Francijas tūrē, bet Skujiņš šajās sacensībās piedalās jau trešo gadu pēc kārtas.

“Tour de France”, kas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaules sporta notikumiem, šogad atzīmē savu 107.gadskārtu.

Pērn Skujiņš 17.posmā finišēja devītajā vietā, bet 2018.gadā viņam piektā vieta vienā no posmiem, kā arī vairākus etapus braukts kalnu karaļa kreklā. Pagājušajā gadā Skujiņš kopvērtējumā finišēja 81.pozīcijā.

Pēdējo reizi divi latvieši kopā “Tour de France” bija 2002.gadā. Toreiz katrs savā komandā tūrē brauca Arvis Piziks un Raivis Belohvoščiks.

Kopumā Francijas tūrē šogad paredzēts 21 etaps, 20.septembrī sacensībām finišējot Elizejas laukos.