Traģiski bojā gājušais Odžo iepriekš slimojis ar Covid-19 un ignorējis ārstu ieteikumus

Maikls Odžo
Maikls Odžo

Traģiski bojā gājušais nigēriešu izcelsmes amerikāņu centra spēlētājs iepriekš slimoja ar Covid-19, liecina viņa pārstāvētā kluba prezidenta teiktais.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā 27 gadu vecumā pāragri mira Serbijas komandas Belgradas “Crvena zvezda” centrs Odžo, kurš dzīvību zaudēja treniņā Belgradā sirdstriekas rezultātā.

“Crvena zvezda” prezidents Nebojsa Covičs atklājis, ka Odžo iepriekš slimoja ar koronavīrusu Covid-19 un tam, iespējams, bija saistība ar sirdstrieku, ko viņš piedzīvoja treniņā.

Odžo bija negatīvi pirmie trīs koronavīrusa testi kopš pandēmijas sākuma, taču jūnija beigās/jūlija sākumā viņam uzrādīja pozitīvas analīzes, turklāt viņam bija ilgstošs klepus un drudzis. 6. jūlijā Odžo bija saslimis ar vienpusēju pneimoniju, bet pēc nedēļas viņam tika konstatēta jau abpusēja pneimonija.

Odžo saņēma ieteikumu kādu laiku uzturēties slimnīcā Belgradā, taču viņš ignorēja šādu rekomendāciju. Neskatoties uz to, viņš ārstējās mājas apstākļos. Līdz pat 29. jūlijam viņa analīzes joprojām nebija pietiekami labas, jo Odžo vēl cīnījās ar Covid-19 sekām.

Neskatoties uz to, tajā pašā dienā Odžo saņēma atļauju uzsākt vieglus treniņus, tomēr ārsti viņam ieteica būt uzmanīgam un pārtraukt trenēties līdz viņš sāka nogurt. Basketbolists vēlāk ārstiem atklāja, ka trenējies vēl pirms viņš to drīkstējis, kā arī viņš esot noguris ļoti ātri.

“Viņš sajuta sāpes krūtīs un sāka klepot,” liktenīgo treniņu serbu televīzijas kanālam “Sportklub” raksturoja Covičs. “Pēc traģēdijas pazvanīja viņa ģimene un mūsu pienākums bija izpildīt viņu lūgumus saistībā ar šīs situācijas izmeklēšanu.”

“Crvena zvezda” ārsti rekomendējuši ikvienam spēlētājam neaizvadīt intensīvus treniņus līdz pat sešām nedēļām pēc pneimonijas izslimošanas. Šī noteikuma ignorēšana varēja ietekmēt Odžo sirds stāvokli.

Nigērijas izcelsmes amerikāņu spēlētājs kopš 2018. gada spēlēja “Crvena zvezda”, bet 2017. gadā viņš bija pieteicies arī Nacionālās basketbola asociācijas () draftam, kur gan netika izvēlēts.

Viņš profesionālo karjeru sāka 2017. gadā, pievienojoties Serbijas klubam FMP, taču pēc vienas sezonas tajā pārcēlās uz “Crvena zvezda”. Pirms došanās uz Eiropu viņš spēlēja Floridas štata komandā NCAA, kur arī pabeidza studijas.

Pagājušajā sezonā Odžo izgāja laukumā 22 ULEB Eirolīgas spēlēs, vidēji spēlējot 11,5 minūtes un sakrājot 4,1 punktus, 3,0 atlēkušās bumbas un 62,2% metienu precizitāti no spēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par