Traģisku sezonu vārtos aizvadījušais “Red Wings” veterāns apņēmības pilns turpināt karjeru

Džimijs Hovards, sportazinas.com
Džimijs Hovards | Foto: Detroit News

Nacionālās hokeja līgas () komandas Detroitas “Red Wings” vārtsargs , kurš aizvadītajā 2019./2020.gada regulārajā sezonā nodemonstrēja savu sliktāko sniegumu visu četrpadsmit klubā pavadīto gadu laikā, labprāt aizvadītu komandā vēl tuvākos pāris gadus.

“Es gribētu aizvadīt vēl vienu vai divas sezonas. Šī sezona man atstāja ļoti rūgtu pēcgaršu. Es gribu iziet uz ledus un pierādīt cilvēkiem, ka joprojām varu spēlēt NHL. Es zinu, ka esmu uz to spējīgs,” viedokli pauda 36 gadus vecais vārtsargs. “Vai es vēlētos beigt karjeru Detroitā? Jā, protams. Detroita ir kļuvusi par manām mājām, un es vēlētos palikt “Red Wings” nometnē. Tajā pašā laikā es lieliski saprotu un zinu hokeju, lai atzītu – iespējams, ir pienācis laiks, lai mani un komandas ceļi šķirtos. Ja tā ir taisnība, tad garīgi esmu tam gatavs.”

2019./2020.gada regulārās sezonas 27 mačos Hovards spēja izcīnīt tikai divas uzvaras, no kurām pirmā bija atklāšanas mačā pret Nešvilas “Predators”. Otro uzvaru izdevās svinēt trīs nedēļas vēlāk, kad 29. oktobra mājas spēlē tika pieveikta Edmontonas “Oilers”, taču kopš šī brīža vārtsargam pie uzvarām tikt vairs neizdevās.

Aizvadītās regulārās sezonas 27 mačos vārtsargs iekrāja gaužām sliktu statistiku – vidēji katrā mačā tika ielaisti 4,2 vārti un atvairīti vien 88,2% pretinieku metienu, savukārt sešās spēlēs Hovards laukumu atstāja vēl pirms trešā perioda beigām.

“Personīgi es īsti nesaprotu šo statistiku, bet, protams, lielākajā daļā zaudējumu mana vaina ir liela. Kaut kādu iemeslu dēļ viss izgāja ārpus manas kontroles. Jo vairāk es centos izkļūt no neveiksmju sērijas, jo vairāk es tajā ieniru,” atklāja Hovards.

Hovards, uzvarot tikai 7.4% no spēlēm, kurās piedalījās, kļuvis par vienu no visu laiku sliktākajiem vārtsargiem līgas vēsturē, spriežot pēc vienas konkrētas sezonas.

Iepriekšējais uzvarēto spēļu antirekords pasaules spēcīgākajā hokeja līgā piederēja Ņujorkas “Rangers” vārtsargam Kenam Makolijam, kurš 1941./1944.gada sezonā spēja izcīnīt 12% uzvaru jeb panākumu svinēt sešos no 50 mačiem.

Hovards, kurš ar 246 izcīnītiem panākumiem ir trešais vārtsargs “Red Wings” kluba vēsturē pēc uzvarēto maču skaita karjeras laikā, pārstāv Detroitas kluba rindas jau 14.sezonu pēc kārtas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par