Tralmakam vārti un rezultatīva piespēle graujošā “Bruins” uzvarā (VIDEO)

10/04/2022 08:14
Eduards Tralmaks

Svētdien Amerikas hokeja līgas (AHL) regulārajā čempionātā rezultatīvu spēli aizvadīja latviešu uzbrucējs Eduards Tralmaks, kurš ar vārtiem un rezultatīvu piespēli palīdzēja Providensas “Bruins” savā laukumā pārspēt Bridžportas “Islanders”.

“Bruins” ar Tralmaku sastāvā mājās ar rezultātu 6:2 (3:1, 2:0, 1:1) pārspēja Bridžportas “Islanders” vienību. Tralmaks šonakt izcēlās ar diviem rezultativitātes punktiem un tika atzīsts par mača trešo zvaigzni. Latviešu uzbrucējs pirmā perioda astotajā minūtē iemeta “Bruins” otros vārtus pēc Džastina Brazo un Džosija Didjē piespēlēm, bet otrās trešdaļas devītajā minūtē asistēja komandas piektajā vārtu guvumā. Spēlē kopumā Tralmaks veica trīs metienus pa pretinieku vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Šosezon Eduards laukumā devies 49 AHL spēlēs, kurās izcēlies ar 14 vārtiem un 13 rezultatīvām piespēlēm.

Citviet Latviešu vārtsarga Mareka Mitena pārstāvētā Jūtikas “Comets” viesos ar rezultātu 3:5 (3:3, 0:0, 0:2) piekāpās Lavālas “Rocket”. Mitens šonakt noraudzījās spēli no rezervistu soliņa, kamēr viņa pārinieks Akira Šmids atvairīja 89,2% pretinieku metienu, proti, 33 no 37 raidījumiem pa viņa sargātajiem vārtiem. Pēdējo rezi Mitens “Comets” vienības vārtos stājās vakardienas spēlē pret Belvilas “Senators”, pirmo piecu minūšu laikā ielaižot trīs metienus un ātri tiekot nomainītam. Latviešu vārtsargs šosezon laukumā devies 16 AHL mačos, kuros atvairījis 89% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 3,33 vārtus.

Toronto “Marlies” bez Kristiāna Rubīna savā ar rezultātu 5:7 (3:1, 1:4, 1:2) atzina Grandrapidas “Griffins” pārākumu. Latvijas aizsargs, kurš šosezon piedzīvoja savu debiju Nacionālajā hokeja līgā (NHL), aizvadot trīs mačus Toronto “Maple Leafs” rindās, šajā AHL sezonā ir ticis pie desmit (1+9) rezultativitātes punktiem 52 regulārā čempionāta spēlēs, taču šobrīd nav guvis punktus pēdējās septiņās spēles pēc kārtas.

Citā spēlē Manitobas “Moose” bez latviešu uzbrucēja Haralda Egles sastāvā viesos ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) papildlaikā piekāpās Čikāgas “Wolves”. Egle, kurš šosezon izcēlies ar 13 (4+9) rezultativitātes punktiem 27 AHL mačos, pēdējo reizi laukumā devās 31.marta zaudējumā ar 2:4 pret Lavālas “Rocket”.

Tāpat latviešu vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Abotsfordas “Canucks” savā laukumā ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) pārspēja Sandiego “Gulls”. Šilovs, kurš pēdējā laikā vairāk spēlē ECHL turnīrā, šonakt palika ārpus spēles pieteikuma. Pēdējo rezi Šilovs “Canucks” vienības vārtos stājās 30.janvāra spēles pret Manitobas “Moose”, piedzīvojot zaudējumu ar 3:5. Latviešu vārtsargs šosezon laukumā devies 11 AHL mačos, kuros atvairījis 88,8% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 3,10 vārtus.

“Comets” ar 64 spēlēs izcīnītiem 86 punktiem ieņem pirmo vietu Ziemeļu divīzijā septiņu komandu konkurencē, bet “Marlies” 63 mačos ir iekrājusi 70 punktus un ierindojas ceturtajā vietā tajā pašā divīzijā. “Bruins” ar 74 punktiem 61 spēlē ieņem trešo vietu Atlantijas divīzijā, bet “Canucks” ar 74 punktiem 61 mačā ierindojas piektajā pozīcijā Klusā okeāna divīzijā. Tikmēr “Moose” ar 81 punktu ir otrā labākā komanda Centrālajā divīzijā.

Regulārajā čempionātā līdz aprīļa beigām komandas aizvadīs nevienādu spēļu skaitu – 76, 72, vai 68 -, sadalot vietas pēc izcīnīto punktu/maču attiecības. Plānots, ka, sākot ar nākamo sezonu, visas vienības regulārajā turnīrā aizvadīs pa 72 spēlēm.