Tralmaks palīdz Jāgra klubam izrāpties no bedres, Jaks turpina fantastisko sēriju, brāļi Bukarti atkal iemet

16/02/2024 22:29
Eduards Tralmaks

Šovakar Čehijas ekstralīgā ar kārtējo vārtu guvumu izcēlās Latvijas hokejists Eduards Tralmaks, kurš palīdzēja viņa un vārtsarga Mareka Mitena pārstāvētajai Kladno “Rytiri” ar 3:2 papildlaikā pieveikt Brno “Kometa”.

Čehijas leģendai Jaromīram Jāgram piederošais Kladno klubs pārtrauca 17 (!) zaudējumu sēriju. “Rytiri” pirmajā periodā nonāca iedzinējos ar 0:2, taču tieši Tralmaks otrajā trešdaļā ar precīzu metienu iesāka atspēlēšanos. Zīmīgi, ka tie Tralmakam bija 20. vārti šosezon. Šajā mačā Tralmaks laukumā pavadītajās 15 minūtēs un 55 sekundēs izcēlās ar trīs metieniem un pozitīvu lietderību +1. Mitens palika rezervē.

Tikmēr jau 10 (!) spēli pēc kārtas ar rezultativitāti izcēlās aizsargs Jānis Jaks, kurš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja viņa un Kristapa Zīles pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” ar 3:2 pārspēt “Mlada Boleslav”. Jaks piespēlēja pirmajos vārtos un nopelnīja 26. punktu šosezon – viņa rēķinā 4+22.

Citviet jau otro reizi šonedēļ ar vārtu guvumiem vienā spēlē atzīmējās brāļi Roberts un Rihards Bukarti, kas neglāba viņu pārstāvēto Vītkovices “Ridera” no zaudējuma pret Česke Budejovices “Motor” – 5:7. Roberts guva “Ridera” trešos, bet Rihards – pēdējos piektos vārtus. Visbeidzot neveiksmi piedzīvoja Ralfs Freibergs un Hradeckrāloves”Mountfield” – 2:3 pret čempionvienību Tršinecas “Ocelari”.

Zviedrija

Zviedrijas pēc spēka otrajā jeb “Allsvenskan” līgā tikās trīs latvieši. Mika Indraša un Kārļa Čukstes pārstāvētā turnīra līdervienība Jēvles “Brynas” ar 5:2 uzvarēja Nībro “Vikings” ar Rihardu Mareni ierindā. Šosezon lieliski spēlējošais Indrašis savas komandas panākumu sekmēja ar gūtiem vārtiem. Viņa kontā 45 spēlēs 46 (23+23) punkti, kas ir otrais labākais rādītājs līgā.

17 gadus vecais Bruno Osmanis aizvadīja savu 10. spēli profesionālajā hokejā, viņa pārstāvētajai “Bjorkloven” ar 4:2 pārspējot “Kalmar”. Tikmēr septītos vārtus šosezon guva Filips Buncis, kas neglāba no zaudējuma – “Vasterviks” ar 2:7 kapitulēja “Sodertalje”. Bunča pārstāvētā vienība šobrīd ieņem pēdējo 14. vietu līgā – par pozīciju augstāk ir Georga Golovkova pārstāvētā “Ostersund”, kas šovakar 4:2 pieveica “Vasteras”. Golovkovs gan palika ārpus pieteikuma.

Somija

Neveiksmi Somijas augstākajā līgā piedzīvoja Oskars Batņa un Mikeli “Jukurit” komanda, ar 2:6 zaudējot Helsinku HIFK. Batņam nedaudz vairāk kā 17 minūtēs divi metieni, četri uzvarēti iemetieni un negatīva lietderība -1. Vēl Jiveskiles JYP ar 1:4 piekāpās Tamperes “Tappara”. Miks Tumānovs bija Jiveskiles komandas pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Šveice

Pirmo spēli šosezon Šveices augstākajā līgā (NL) aizvadīja Deniss Smirnovs, kura pārstāvētā “Kloten” ar 1:5 zaudēja “Biel-Bienne”. Smirnovs nebija spēlējis potītes savainojuma dēļ, kurā viņš iedzīvojās pirmssezonā. Šajā spēlē viņš nepilnās četrās minūtēs paspēja piedalīties trīs iemetienos, no kuriem divos viņš uzvarēja.

Kārtējo uzvaru svinēja NL līdervienība Cīrihes “Lions” ar Rūdolfu Balceru ierindā – 4:1 pret “Bern”. Vēl Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas “Tigers” ar 3:2 papildlaikā tika galā ar “Ajoie”, bet Rapersvīles-Jonas “Lakers” ar Ivaru Punnenovu rezervē pārspēja “Ambri-Priotta” (3:1).

Vācija

Kristers Gudļevskis un Vācijas līgas vicelīdere Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” ar 5:3 apspēlēja trešajā vietā esošo Štraubingas “Tigers”. Gudļevskim 26 no 29 atvairītiem metieniem.