Treimaņa lēmums palīdz Brazīlijas U-17 futbola izlasei triumfēt Pasaules kausā

18/11/2019 13:04

Latvijas futbola tiesneša Andra Treimaņa pieņemtie lēmumi svētdien palīdzēja Brazīlijas U-17 izlasei triumfēt Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Pasaules kausā (PK), šo trofeju izcīnot jau ceturto reizi.

Brazīlija finālā ar rezultātu 2:1 (0:0) uzvarēja Meksiku.

Spēles pirmajās 45 minūtēs vārti netika gūti, bet otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs Treimanim divreiz nācās nomierināt iekarsušos jauniešus, kuri pirms standartsituāciju izpildes nespēja pareizi nostāties. Spēles rezultātu meksikāņiem izdevās atklāt 66.minūtē, kad pēc centrējuma soda laukumā, ar galvu precīzi sita Brians Gonsaless.

Mača turpinājumā abas komandas spēlēja “atvērta” tipa futbolu, bet pavērsiens notika 83.minūtē, kad Treimanis pēc video atkārtojuma noskatīšanās, piešķīra “pendeli” uz meksikāņu vārtiem. Brazīlijas futbolists Kaio Žorži bija nekļūdīgs, savukārt jau kompensācijas laika trešajā minūtē 2:1 izdevās panākt Lacaro.

Meksikāņiem pēc tam bija gaužām maz laika, lai atspēlētos, tāpēc finālā piedzīvots zaudējums ar 1:2. Pēc fināla svilpes vairāki meksikāņi nebaidījās doties pie Treimaņa, lai paustu savu viedokli par soģa darbu, tā rezultātā Žoels Gomess un Hesus Alehandro Gomess-Molina izpelnījās dzeltenās kartītes. Kopumā šajā spēlē Latvijas tiesnesis piešķīra četras dzeltenās kartītes.

Treimanis un viņa brigāde – Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs – šajā turnīrā kopumā tiesāja trīs mačus. Iepriekšējie divi norisinājās starp Čīles un Haiti komandām, kā arī starp Brazīliju un Čīli, abām izlasēm tiekoties astotdaļfinālā.

Šī bija pirmā reize vēsturē, kad kādai Latvijas tiesnešu brigādei bija iespēja tiesāt FIFA Pasaules kausa finālturnīru.

Bronzas mačā Francijas U-17 izlase ar 3:1 (1:1) uzvarēja Nīderlandes vienaudžus. Ar “hat-trick” uzvarētāju rindās izcēlās Arno Kalimendu-Muinga. Tikmēr Nīderlandes izlasē goda vārti Muhameda Tābuni rēķinā.

PK U-17 izlasēm šogad no 26.oktobra līdz 17.novembrim norisinājās Brazīlijā.

Pērn pirmo reizi par planētas spēcīgāko izlasi šajā vecumā tika atzīta Anglijas izlase, kas finālā pieveica Spāniju, taču šogad angļi nepiedalījās, kamēr spāņi apstājās ceturtdaļfinālā.