Treimanis parāda sarkano kartīti un nozīmē divas pendeles ČL spēlē, “Chelsea” sagrauj “Juventus”

24/11/2021 00:09
Andris Treimanis

Šovakar UEFA Čempionu līgā spraigi notikumi izvērtās Zviedrijas un Krievijas klubu duelī, kuru apkalpoja Latvijas tiesnešu brigāde – Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonņikovs un Aleksandrs Golubevs – “Malmo” mājās spēlēja neižšķirti 1:1 ar Sanktpēterburgas “Zenit”. Treimanis, kura brigādei šī bija pirmā Čempionu līgas pamatturnīra spēle šosezon, parādīja abu komandu futbolistiem kopumā astoņas dzeltenās kartītes, vienu sarkano kartīti, kā arī nozīmēja divus vienpadsmit metru soda sitienu.

Spēles rezultātu 28.minūtē atklāja mājinieku pussargs Sorens Rieks, bet puslaika turpinājumā vārti vairāk netika gūti, Zviedrijas komandai dodoties pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru. Otrā puslaika ievadā 52.minūtē “Zenit” bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču viesu uzbrucējs nespēja realizēt Treimaņa piešķirto 11 metru soda sitienu – 33 gadus vecais Artjoms Dzjuba bumbu raidīja tieši pa vārtu centru, bet “Malmo” vārtsargs Johans Dalins, krītot stūrī, sitienu atvairīja.

Turpinājumā spēles 62. un 86.minūtē Treimanis parādīja sarkano kartīti “Zenit” aizsargam Denisam Čistjakovam, atstājot Sanktpēterburgas komandu viena vīra mazākumā. Tas, tiesa, netraucēja Krievijas klubam varonīgi atspēlēties. Pamatlaika beigās Treimanis pēc “Malmo” pārkāpuma soda laukumā, izmantojot videotiesneša asistenta sistēmu (VAR), nozīmēja uz mājinieku vārtiem 11 metru soda sitienu, kuru kompensācijas laika otrajā minūtē realizēja Jaroslavs Rakickis.

Otrā H grupas spēlē Londonas “Chelsea” mājās ar 4:0 sagrāva Turīna “Juventus”, izvirzoties pirmajā vietā grupā un garantējot sev iekļūšanu Čempionu līgas astotdaļfinālā. Mača rezultātu 25.minūtē atklāja Londonas kluba aizsargs Trevors Čaloba, bet otrā puslaika ievadā divu minūšu laikā 3:0 panāca Rīss Džeimss un Kalums Hadsons-Odoi. Punktu spēlei kompensācijas laika piektajā minūtē pielika Time Verners, pabeidzot “Juventus” ciešanas.

Pirms pēdējās, sestās kārtas H grupā pa 12 punktiem ir Londonas un Turīnas klubiem, četrus punktus guvusi Sanktpēterburgas komanda, bet vienu – Malmes vienība.

G grupa

Francijas un Vācijas klubu cīņā “Lille” mājās ar 1:0 pārspēja “Salzburg” vienību, izvirzoties pirmajā pozīcijā turnīra tabulā. Vienīgos vārtus pirmā puslaika 31.minūtē guva Džonatans Deivids.

Otrajā grupas spēlē “Sevilla”, pateicoties Džoana Džordana un Rafaela Mira vārtu guvumiem, ar 2:0 pārspēja “Wolfsburg” vienību. Līdz ar to situācija H grupā pirms izšķirošās sestās kārtas mačiem ir neskaidra. Pēc piecām no sešām spēlēm G apakšgrupā “Lille”, “Salzburg”, “Sevilla” un “Wolfsburg” komandām ir attiecīgi astoņi, septiņi, seši un pieci punkti, visām pretendējot uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

F grupa

Rezultatīvu maču aizvadīja “Young boys” un “Atalanta” vienības, kas kopā guva sešus vārtus, taču tā arī nespēja noskaidrot uzvarētāju. Spēle noslēdzās neizšķirti 3:3.

“Atalanta” atklāja rezultātu spēles desmitajā minūtē, taču sešas minūtes pirms pirmā puslaika beigām “Young Boys” spēja panākt 1:1. Otrā perioda ievadā viesi atkal izvirzījās vadībā, taču desmit minūtes līdz spēles beigām rezultāta izlīdzinājumu panāca mājinieku pussargs Vincente Sierro.  Noslēdzošajās desmit minūtēs komandas vēlreiz apmainījās vārtu guvumiem, ar goliem izceļoties Silvanam Hefti un Luisam Murielam.

Jau ziņots, ka F grupas dienas pirmajā mačā Minhenes “Bayern” ar 2:1 pārspēja Kijevas “Dynamo”, izcīnot piekto uzvaru tikpat spēlēs. Mača rezultātu 14.minūtē atklāja poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis, kurš guva satriecošus vārtus tā sauktajās šķērītēs, izpildot sitienu sev pāri palēcienā, bet spēles turpinājumā pārsvaru uz tablo dubultoja Kinslijs Komāns.

F apakšgrupā pēc piecām spēlēm līdere ar desmit punktiem ir “United”, septiņus punktus iekrājusi “Villarreal”, seši punkti ir “Atalanta” komandai, bet četri punkti – “Young Boys” futbolistiem.

E grupa

“Barcelona”, kas aizvadīja savu pirmo Čempionu līgas maču jaunā galvenā trenera Čavi vadībā, mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Lisabonas “Benfica” vienību. Mājiniekiem bija liels pārsvars bumbas kontrolē (61% pret 39%), kā arī vairāk sitienu vārtu virzienā (13 pret seši) un vārtu četrstūrī (trīs pret divi), taču to neizdevās pārsvēst vārtu guvumos.

Pirmajā puslaikā rezultāts varēja mainīties divas reizes. Vispirms pēc stūra sitiena bumbu vārtos trieca “Benfica” aizsargs Nikolass Otamendi, taču tiesneši uzskatīja, ka bumba pirms tam bija šķērsojusi gala līniju. Otrā laukuma galā vienā no epizodēm Jusufs Demirs norībināja vārtu pārliktni. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Ronalds Arauho ieraidīja bumbu viesos vārtos, bet aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs. Kompensācijas laikā izcilu iespēju izraut uzvaru izniekoja “Benfica” futbolisti, Harisam Šeferovičam pēc izgājiena divatā pret vienu pretinieku aizsargu sitot bumbu garām vārtiem.

Jau ziņots, ka E grupas dienas pirmajā mačā savu trešo uzvaru grupu turnīrā izcīnīja Mančestras “United”, kas viesos ar 2:0 pārspēja Spānijas komandu “Villarreal”, priekšlaicīgi nodrošinot sev iekļūšanu Čempionu līgas astotdaļfinālā. Rezultātu 78.minūtē atklāja zvaigžņotais portugāļu uzbrucējs Krištianu Ronaldu, bet 90.minūtē savus pirmos vārtus “United” rindās guva Džeidons Sančo, pieliekot punktu duelim.

E apakšgrupā uzvaru nodrošinājusi “Bayern”, kurai ir 15 punkti piecās spēlēs, “Barcelona” guvusi septiņus punktus, “Benfica” piecus un “Dynamo” – vienu.