Treneris: Baltkrievijai ir nepieciešama KHL komanda, tas nāk par labu hokeja attīstībai valstī

Minskas Dinamo, sportazinas.com
Minskas "Dinamo" | Foto: Minskas "Dinamo"

Baltkrievijas hokeja ekstralīgas kluba “Gomel” galvenais treneris Sergejs Stass uzskata, ka šai valstij ir vajadzīga komanda Kontinentālajā hokeja līgā (), jo tas palīdz attīstīt vietējo hokeju.

Aizvadītajā sezonā Minskas “Dinamo” finišēja pēdējā, 12. vietā Rietumu konferencē ar 39 punktiem 62 mačos, kas vietējiem ekspertiem kārtējo reizi lika aizdomāties par to, cik attaisnota ir valsts naudas tērēšana šādiem projektiem.

Tomēr ne visi ir noskaņoti skeptiski. “Baltkrievijas klubs KHL? Drīzāk jā nekā nē. Ne tādēļ, ka tā ir laba iespēja jaunajiem. Pirmkārt, tas ir valsts prestižs. Kopumā tas ir nepieciešams hokeja attīstībai. Tomēr Baltkrievijai vajadzētu savu pārstāvi šajā līgā. Protams, no citas puses ir finansiālais jautājums. Dalība šajā turnīrā ir diezgan dārga, bet ko darīt – tāds ir projekts,” uzskata Stass.

Iepriekš parādījās informācija par to, ka Minskas klubs varētu sekot Vladivostokas “Admiral” piemēram un izlaist nākamo sezonu. Šādi vārdi izskanēja arī no Baltkrievijas hokeja federācijas prezidenta Genādija Savilova, kurš pauda viedokli, ka vienas sezonas izlaišana nav nekas briesmīgs.

“Dinamo” izpilddirektors Dmitrijs Baskovs šo informāciju noraidīja un norādīja, ka klubs jau pieteicies nākamajai sezonai. Tomēr Baltkrievijas vienībai ir finansiālas problēmas, kuras pastiprina algu grīdas ieviešana no nākamās sezonas.

“Nākamajai sezonai KHL hokejistu minimālā alga tiek noteikta 270 miljonu Krievijas rubļu apmērā, kas pašreizējā kursā ir aptuveni 4 miljoni dolāru. Šī summa pārsniedz pagājušās sezonas Minskas “Dinamo” algas budžetu. Tādējādi mūsu klubam būs jāatrod papildu līdzekļi, lai izpildītu līgas prasības. Turklāt par pārkāpumiem ir paredzēti sodi,” kluba finansiālo stāvokli raksturoja Baskovs.

Par spīti sliktiem rezultātiem, Minskas līdzjutēji turpināja atbalstīt komandu. Vidēji katru maču apmeklējuši 9 495 skatītāji, kas ir devītais lielākais rezultāts visā Eiropā. No KHL klubiem labāka apmeklētība bija tikai Sanktpēterburgas SKA – 13 016 (otrais rādītājs Eiropā). Salīdzinājumam, Rīgas “Dinamo” vidējā apmeklētība bija 6 669 cilvēki, kas ir 25. rezultāts Eiropā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par