Treneris: Nebrīnīšos, ja sezonas lielāko daļu KHL klubi aizvadīs bez leģionāriem

Sergejs Svetlovs, sportazinas.com
Sergejs Svetlovs | Foto: Vladivostokas "Admiral"

Kontinentālās hokeja līgas () kluba Vladivostokas “Admiral” bijušais galvenais treneris sarunā ar mediju “Russia-Hockey” pauda viedokli, ka klubiem jābūt gataviem sezonas lielāko daļu nospēlēt bez ārzemju hokejistiem.

Pasaule pakāpeniski atgūstas no koronavīrusa Covid-19 izraisītās krīzes. Jau zināms, ka Vācijas valdība devusi piekrišanu futbola bundeslīgas atsākšanai 15. maijā, arī citur Eiropā futbola klubi gatavojas mačiem. Hokejā, tajā skaitā KHL, šobrīd ir starpsezona un komandas aktīvi komplektē sastāvus, tajā skaitā piesaistot leģionārus.

“Šķiet, ka gaidāmajā sezonā būs 8-10 tiešām stipras komandas. Tas ir liels pluss līgai. Tomēr jāsaprot, ka pirms sezonas sākuma situācija var kardināli mainīties. Pasaulē esošais nenoteiktības faktors var ietekmēt leģionārus. Neviens nezina, vai būs vēl viens pandēmijas vilnis un to, kad robežas būs vaļā. Ja notikumi attīstīsies ne pārāk labi, tad smagi cietīs klubi, kuri ir atkarīgi no leģionāriem – gan spēlētājiem, gan treneriem,” uzskata 59 gadus vecais speciālists.

“Visu cieņu, piemēram, Omskas “Avangard” vienībai, kur trenerim tiek sniegta liela palīdzība. Bobam Hārtlijam ir ļoti labi darba apstākļi, bet kur ir garantija, ka vasarā būs atļauts pārvietoties no viena kontinenta uz otru? Tas pats attiecas uz Jekaterinburgas “Avtomobilist”, kur arī ir ļoti meistarīgi leģionāri. Tas nebūs nekāds pārsteigums, ja sezonas lielākā daļa tiks aizvadīta bez leģionāriem. Klubiem vienkārši jābūt gataviem,” norāda Svetlovs.

Aizvadītajā sezonā krievu speciālists trenēja “Admiral”. Tās lielāko daļu komanda atradās “play-off” zonā, tomēr izgāza galotni un finišēja pēdējā, 12. vietā Austrumu konferencē ar 56 punktiem 62 mačos. Svetlovs tika atlaists, viņa vietā nozīmēja Latvijas speciālistu Leonīdu Tambijevu, tomēr īsi pēc tam Piejūras apgabala gubernators paziņoja, ka “Admiral” finansēšanai paredzēti līdzekļi tiks novirzīti cīņai pret koronavīrusu un gaidāmajā sezonā Vladivostokas klubs KHL nespēlēs. Pēc komandas izstāšanas no līgas Tambijevs to pameta.

Svetlovam tā bija otrā sezona Vladivostokā un pirmais darbs pēc divu sezonu pārtraukuma. Pirms tam viņš vadīja Toljati “Lada”, no kuras tika atlaists 2015./2016. gada sezonā. Toreiz speciālistu aizvietoja Artis Ābols, kurš šajā komandā nostrādāja līdz 2017./2018. gada sezonas beigām.

Pirms 2018./2019. gada sezonas Ābols atgriezās Rīgā un kļuva par Ģirta Ankipāna palīgu. Pēc šīs sezonas tika atlaists gan Ankipāns, gan visi viņa palīgi, jo “Dinamo” ar 41 punktu 62 cīņās ieņēma priekšpēdējo, 11. vietu Rietumos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par