Treneris recidīvists atgriezies KHL – Nazarovs meta pudeles, kāvās ar līdzjutējiem un savas komandas ārstu

04/10/2021 16:38

Pirms pāris dienām par latviešu hokejista Jāņa Jaka pārstāvētās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas “Sochi” galveno treneri kļuva Andrejs Nazarovs, kurš jau paspēja aizvadīt pirmo maču pie komandas stūres, piedzīvojot zaudējumu pret Minskas “Dinamo” ar 3:7. Kā arī apsolīja treneris, viņa vienība nespēlēs garlaicīgi, taču neprecizēja, vai tas dos arī rezultātus.

Nazarovs ir viens no Krievijas skandalozākajiem treneriem, kurš KHL eksistences laikā daudz ko paspējis izdarīt un pateikt. Pēdējos gados, kad viņš sēdēja bez darba, kādreizējas tafgajs vairāk atgādināja pašvaku “stand up” komiķi, jo lielākā daļa no viņa izteicieniem bija atrauti no realitātes. Savās performancēs Nazarovs neaizmirsa izteikt komplimentus Krievijas hokeja galvenajam cilvēkam Romānam Rotenbergam. Tomēr neaizmirsīsim, ka Nazarovs sevi joprojām uzskata par treneri un atcerēsimies, kādos skandālos viņš bija iekļuvis, strādājot KHL.

Kautiņš ar līdzjutējiem Minskā

2011. gadā 6. novembrī jauns un ambiciozs treneris ar sevis trenēto Čehovas “Vityaz” ieradās Baltkrievijas galvaspilsētā uz spēli pret vietējo “Dinamo”. Mačs sanāca visai saspringts, uzvaru svinot mājiniekiem – 3:2. Eļļu ugunij pielēja pats Nazarovs, kurš pēdējās minūtēs pret pretinieku labākiem spēkiem sūtīja savus kaušļus.

Skaidrs, ka šāda rīcība nepatika sanākušajiem līdzjutējiem, kuri sāka skaļi protestēt. Nazarovs atbildi nepalika, paņēma nūju un ar tās palīdzību centās paskaidrot faniem aiz stikla, ka viņiem nav taisnība. Viens fakts par to spēli – “Vityaz” sakrāja 207 soda minūtes. Pēc mača treneris agresīvi uzvedās arī arēnas gaiteņos, un tajā pašā vakarā viņu viesnīcas numuriņā apciemoja speciālās reaģēšanas vienības pārstāvji. Neko darīt, speciālistam nācās atvainoties, kas tika iemūžināts arī video. Reakcija sekoja arī no līgas – divu maču diskvalifikācija un 130 tūkstošu rubļu sods (ap 3 100 eiro pēc tā brīža kursa).

Nazarovs un viņa kanādiešu “meistari”

KHL pirmssākumos “Vityaz” atgādināja skolnieku no nelabvēlīgās ģimenes, kurš terorizē klasesbiedrus un skolotājus, tomēr sabiedrība izturas saprotoši, zinot viņa situāciju. Savādāk grūti paskaidrot, kādēļ līga tik ilgi cieta šīs komandas eksistenci, kura brīžiem pat neslēpa, ka tās galvenais mērķis ir nevis vārtu guvumi, bet kautiņi.

2012. gada februārī “Vityaz” pēdējā mājas spēlē laukumā pie rezultāta 1:4 parādījās visi mājinieku kaušļi, kuri sāka sist visus, kurus redzēja. Rezultātā pieci hokejisti tika noraidīti līdz spēles beigām, bet Nazarovs preses konferencē pilnā nopietnībā teica, ka “mūsu kanādiešu meistari šodien nedaudz pārdega, jo vēlējās iepriecināt līdzjutējus ar uzvaru.”

Pudele un žests

2014. septembrī treneris vadīja jau Nursultanas “Barys”, un savu raksturu viņš parādīja sezonas sākumā, kad Kazahstānas klubs viesojās Vladivostokā. Nazarovam nepatika viņa komandai piešķirtais noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu un viņš nesavaldīja emocijas – spēra dvieli, kā arī meta pudeli tiesnešu virzienā.

Skaidrs, ka pēc šādiem izgājieniem bija iespējams tikai viens sods – līdz spēles beigām, ko tiesneši arī Nazarovam uzrakstīja. Treneris gan nenomierinājās un vairākas reizes parādīja žestu, kura nozīmi nav jāskaidro. Vēlāk treneris skaidroja, ka tas bija domāts konkrētam cilvēkam – Krievijas hokeja leģendai Vjačeslavam Fetisovam, kurš bija viens no “Admiral” kuratoriem. Uz jautājumu, kāpēc viņš to rādīja uz visām pusēm, Nazarovs atbildēja vienkārši – nezināja, kur tieši atrodas VIP loža. Sekas bija acīmredzamas – sešu spēļu diskvalifikācija.

Vēl viena pudele un Nazarovs-Buratino

Tā paša gada novembrī no Nazarova rokām lidoja vēl viena pudele – šoreiz Kazaņas “Ak Bars” kapteiņa Aleksandra Svitova virzienā. Pēc tam, kad “Barys” tafgajs Damirs Rispajevs mača sākumā sarīkoja nekārtības laukumā un kautiņu ar Svitovu, pretinieku hokejists devās pie Nursultanas komandas soliņa, lai noskaidrotu attiecības ar skandalozo treneri. Saruna bija īsta un necenzēta, bet Nazarovam tā noslēdzās pēc tam, kad viņš otro reizi trīs mēnešu laikā meta pudeli.

Pats Svitovs pēc mača Nazarovu nosauca par Buratino [bērnu pasakas varonis], kā arī atklāja, ka viņš gaidīja ko tādu no pretinieku trenera. Trīs gadus vēlāk hokejists gan atzina, ka visas nesaskaņas palikušas pagātnē un tagad viņiem ir normālas attiecības.

Aizveda hokejistu no intervijas

Jau esam pieraduši pie spēlētāju intervijām hokeja (un citu sporta veidu) spēļu starplaikos. Arī Astanā 2015. gada janvārī nekas neliecināja, ka kaut kas varētu aiziet greizi – vietējais korespondents uz interviju aicināja “Barys” uzbrucēju Ņikitu Mihailisu un sāka uzdot jautājumu, taču nepaspēja to izdarīt līdz galam, jo pie hokejista piegāja Nazarovs un pastūma viņu ģērbtuves virzienā.

Šoreiz līga pat nepievērsa uzmanība šādam izgājienam – acīmredzami, Nazarova gadījumā līgas tolerances robeža bija augstāka nekā pārējiem speciālistiem. Žurnālisti gan sadusmojās, un ilgu laiku KHL televīzijas kanālos netika saukts Nazarova uzvārds, to aizvietojot ar “”Barys” galvenais treneris”, “Kaljaņina [Nazarova asistents] palīgs” un dažiem citiem veidiem.

Piekāva sevis trenētās komandas ārstu

2015. gada vasarā Sanktpēterburgas SKA viceprezidents Romāns Rotenbergs atradās grūtās izvēles priekšā. Komandai bija nepieciešams jauns galvenais treneris, ārzemnieku ņemt negribējās, bet vietējā tirgū kandidātu gandrīz nebija. Rezultātā izvēle krita uz Nazarovu – kļūda, kuru redzēja visi, zinot SKA hokejistu līmeni un trenera metodes.

Pēc nozīmēšanas par SKA stūrmani Nazarovs paziņoja, ka neredz vietu organizācijā tās ārstam Jegoram Kozlovam. Izdzirdot, ka ārsts ir vīlies par šo lēmumu, treneris piecēlās no vietas, nolamāja ārstu un vēlāk arī piekāva viņu. Kā stāstīja pats Kozlovs, viņš saņēma vairāk nekā piecus sitienus no speciālista, kurš bija ļoti dusmīgs. Turpinājumā gan viss tika salikts vietās – Nazarovu atlaida tā paša gada oktobrī, bet Kozlovs klubā atgriezās 2016. gadā.

Ar laiku publiskajā telpā Nazarovs kļuva nosvērtāks. Tomēr spēlēt viņa vadībā joprojām ir grūti, jo treneris neizvēlas izteicienus un nekautrējas morāli presēt hokejistus. Normālā vidē, kurā darbojas reputācijas institūti, Nazarovs vairs nestrādātu par treneri tādā līmenī. Taču KHL dzīvo pēc saviem likumiem. Jautājums ir tikai par to, cik ilgi norisināsies Soču eksperiments.

Komentāri - 1

  • Robs
    15/10/2021 13:01

    Bidla vienmēr bidla!

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs
28/10/2021 21:54

Lomažs par īsziņām no Pārkera, “čakarēšanu” Francijā un Turcijas naudu

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs sarunā ar Valdi Valteru pastāstīja par savu Eirolīgas pieredzi Francijas klubā Vilērbānas ASVEL, komunikāciju ar komandas prezidentu, NBA leģendu Toniju Pārkeru, kā arī par finansiāliem apsvērumiem,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…