Tretjakovs: Iespējams, šis bija mans pēdējais starts

15/12/2017 15:21

Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs pieļauj iespēju, ka piektdienas sacensības Eiropas čempionātā viņam bijušas pēdējās karjerā, aģentūrai “R-Sport” atklāja sportists.

Kā vēstīts, Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien devīto reizi pēc kārtas triumfēja Īglsas trasē Austrijā notikušajā Eiropas čempionātā, kas risinājās Pasaules kausa piektā posma ietvaros. Savukārt Tretjakovam pirmā brauciena startā kamanas divreiz izleca no gropes un sportists neiekļuva starp otrā brauciena dalībniekiem.

“Otrajās sacensībās pēc kārtas man ir problēmas startā. Arī Vinterbergā izlidoju no gropes, bet šoreiz bija pavisam smagi – pirmo reizi karjerā kaut kas tāds atgadījās. Tajā brīdī sajutos slikti, daudz rupju vārdu bija prātā. Bet baiļu, ka dabūtu traumu, nebija,” stāstīja Tretjakovs.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) novembrī Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu un uz mūžu aizliedza piedalīties Olimpiādē.

“Kaut kāds neveiksmīgs gads. Ceru, ka drīz beigsies. Iespējams [diskvalifikācija] kaut kādā veidā ietekmēja – patērēju daudz enerģijas un tie kilodžouli pietrūka startā. Tomēr tam visam nav nozīmes, jo, izejot uz starta, neko nejūti un esi pilnībā noskaņojies. Tāpēc viss, kas notiek ārpus trases, mani neietekmē,” skaidroja Tretjakovs.

Krievijas skeletonists sezonas sākumā bija labā formā, taču pieļauj iespēju, ka nāksies likt punktu savai karjerai.

“Katru gadu esmu gatavs startēt, dodiet tik iespēju. Tomēr tagad ir dažādi faktori. Iespējams, šis ir bijis mans pēdējais starts karjerā. Tā lūk. Ne viss ir no manis atkarīgs. Būtu gatavs piedalīties arī Pekinas olimpiskajās spēlēs, taču tas vairs nav atkarīgs no manis,” stāstīja Tretjakovs.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piesprieda pagaidu diskvalifikācijas Tretjakovam un vēl vairākiem Krievijas skeletonistiem, taču federācijas ekspertu grupa to atcēla, līdz ar to SOK diskvalificētie atlēti turpina piedalīties Pasaules kausa posmos.

Viņu gan nebaida, ka IBSF varētu atjaunot diskvalifikācijas.

“Man uzspļaut tam, tas mani neietekmēs,” teica Tretjakovs.

Tāpat viņš atklāja, ka no konkurentiem nejūt negatīvu attieksmi pret Krievijas sportistiem.

“Komandā turamies kopā, viens otru atbalstām. Ko tur runā vai raksta – tas uz mums neattiecas,” atzīmēja Tretjakovs.

Viņš un virkne Krievijas sportistu Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) pārsūdzējuši SOK piespriestās diskvalifkācijas.

“Dalība olimpiskajās spēlēs šobrīd nav atkarīga no manis. Tas nav aktuāli, šobrīd citas lietas darāmas. Pienāks laiks, tad arī par to domāšu. Ceru, ka CAS atcels diskvalifikāciju, nekas cits neatliek” teica Tretjakovs.

SOK pirmdien publicēja 44 lappušu garu pilnu ziņojumu Tretjakova lietā, arī šajā ziņojumā izslēdzot iespēju, ka sportists nebūtu zinājis par savu dalību valsts atbalstītā dopinga programmā 2014.gada Soču olimpisko spēļu laikā.

“Lietu esmu lasījis. Tur bija gandrīz tas pats, ko dzirdēju noklausīšanās laikā. Mūsu advokāti visu noliedz,” atklāja Tretjakovs.

Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs planētas titulētākais skeletonists M.Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga.

Savukārt pagājušajā nedēļā SOK jau pieņēma lēmumu diskvalificēt visu Krievijas olimpisko komandu no dalības Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas atlēti februārī gaidāmajā Olimpiādē varēs piedalīties pēc individuāliem uzaicinājumiem, bet viņiem būs liegts startēt zem savas valsts karoga, savukārt uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…