Triatlonists Liepa izcīna 23.vietu pasaules junioru čempionātā

24/06/2022 20:19
Triatlons

Latvijas triatlonists Artūrs Liepa piektdien Monreālā izcīnīja 23.vietu pasaules junioru čempionātā sprinta distancē, vēsta Latvijas Triatlona federācija (LTF).

Meistarsacīkstes tika aizvadītas duatlona formātā, jo sliktās ūdens kvalitātes dēļ sportisti nevarēja peldēt Sentlorensas upē, kā tas bija plānots.

Pārveidotajā formātā sportisti vispirms skrēja 2500 metrus, tad veica 19,3 kilometrus ar velosipēdu un noslēgumā vēl piecus kilometrus skrēja.

Pēc pirmās skriešanas Latvijas triatlonists no līderiem atpalika tikai piecas sekundes, turklāt arī pēc riteņbraukšanas tālu neiepalika un ātri veica tranzīta zonu. Tomēr otrajā skriešanā Liepa noslīdēja nedaudz zemāk.

Čempiona titulu izcīnīja francūzis Tomā Ansamanels, kurš finišēja pēc 51 minūtes un 40 sekundēm. Liepa, sasniedzot finišu 53 minūtēs un 54 sekundēs, uzvarētājam zaudēja nedaudz vairāk kā divas minūtes. No pirmā divdesmitnieka Latvijas sportists atpalika vien 17 sekundes.

Uz starta izgāja vairāk nekā 60 triatlonistu, finišu sasniedzot 55 no viņiem.