Triloģijas beigas – Kanelo pārliecinoši uzvar Golovkinu un nosargā absolūtā čempiona titulu

18/09/2022 08:44
Nokopēts
Genādijs Golovkins un Kanelo Alvaress

Naktī uz svētdienu Lasvegasā boksa vakara galvenajā cīņā meksikāņu boksa superzvaigzne Sauls Kanelo Alvaress (58-2-2) pēc punktiem ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pārspēja pieredzējušo Kazahstānas bokseri Genādiju Golovkinu (42-2-1), noslēdzot savstarpējo cīņu triloģiju un aizstāvot sev piederošo absolūtā čempiona titulu supervidējā svara kategorijā (līdz 76,2 kilogramiem). Visi trīs tiesneši atdeva uzvaru meksikāņu bokserim (116-112, 115-113, 115-113), kurš izrādījās labāks arī visu trīs cīņu kopskaitā (2-0-1).

Kanelo diezgan agresīvi uzsāka pirmo raundu, pārliecinoši ieņemot vietu ringa centrā un presingojot pretinieku, taču kopējo sitienu skaita ziņā pārāks bija Golovkins, kas viņam, tiesa, nenesa nekādas priekšrocības. Arī otrajā raundā iniciatīva piederēja Alvaresam. Turpinājumā Golovkins centās nedaudz vairāk kontrolēt ringa centru, bet Kanelo sāka izpildīt vairāk sitienu un nospieda pretinieku tuvāk pie ringa malām. Piektajā raundā Kanelo veica vairākus precīzus trāpījumus pa ķermeni un galvu, tikmēr Golovkins sāka izlaist ar vien vairāk sitienu.

Cīņai atrodoties pusē, bija izkristalizējusies Kanelo inicatīva, kurš aizvadīja pārliecinošus pirmos sešus raundus, taču bez izteiktas dominances. Arī vēlāk Alvaress turpināja kontrolēt cīņu un, neskatoties uz daudzajiem Golovkina sitieniem, prasmīgi lasīja visus pretinieka uzbrukumus. Astotajā raundā Golovkins izpildīja dažus labus sitienus, taču neizvilka no epizodes kaut ko būtisku. Golovkins beidzot ieslēdzās cīņas pēdējos raundos, kad veica pāris labus uzbrukumus, taču Kanelo savlaicīgi izvairījās no sitieniem, atstājot uzbrukuma līniju, un atbildēja ar sitieniem un spiedienu no ringa centra. Noslēdzoties pēdējam raundam, abi bokseri apskāvās. Bija zināms, ka, visticamāk, pārsteigumu nebūs un atliek vien sagaidīt tiesnešu lēmumus.

Tā bija trešā savstarpējā abu zvaigžņoto bokseru cīņa. Golovkins, kurš aprīlī svinēja savu 40.dzimšanas dienu, karjeras laikā savulaik bija pasaules čempions trijās no četrām prestižākajām boksa organizācijām – Pasaules Boksa asociācijā (WBA),  Starptautiskās Boksa federācijā (IBF) un Pasaules Boksa Padomē (WBC). Tikmēr 32 gadus vecais Alvaress ir absolūtais čempions svarā līdz 76,2 kilogramiem, kur viņam pieder visi pieci prestižākie tituli.

Pirmais abu bokseru duelis noslēdzās ar dalītu neizšķirtu, kamēr otrajā cīņā Alvaress oficiāli uzvarēja ar vairākuma lēmumu. Abi bokseri iepriekš pēdejo reizi ringā devās šī gada pavasarī. Vispirms Golovkins aprīlī vidējā svarā ar tehnisko nokautu pieveica Japānas bokseri Riotu Muratu (16-3), savukārt Alvaress maijā šokējoši pēc punktiem piekāpās krievu cīkstonim Dmitrijam Bivolam (20-0) un cieta pirmo neveiksmi deviņu gadu laikā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
1.55
4.1
6
1.28
5.5
11
2.05
3.75
3.3
2.2
4
2.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām