Trīs Latvijas komandas startēs Somijas jaunatnes hokeja čempionātos

20/05/2022 17:53
Latvijas hokeja federācija

Latvijas hokeja federācijas (LHF) un Somas hokeja asocācijas (FIHA) sadarbība paredz, ka HS “RĪGA” U-16 komanda spēlēs “Mestis” U-16 čempionātā, bet “Zemgale/JLSS” U-15 un HS “RĪGA” U-15 startēs Somijas U-15 AAA turnīrā, ziņots Latvijas hokeja federācijas mājaslapā. Paralēli dalībai Somijas turnīros, visas trīs komandas piedalīsies arī Latvijas jaunatnes un bērnu čempionātos (LBJČH).

“Sadarbība starp LHF un FIHA ir lielisks draudzības sākums starp mūsu valstīm. Jaunajiem spēlētājiem tā ir iespēja sacensties augstā līmenī un iegūt praksi nākotnes attīstībai. Mūsu puišiem šī būs neatņemam dzīves pieredze, lai nākotnē vēl vairāk celtu savu hokeja meistarību. Esmu ļoti gandarīts un pateicīgs par sadarbību ar FIHA,“ Latvijas Hokeja Federācijas prezidenta Aigara Kalvīša komentārs.

“HS “RĪGA” jau vairāk nekā desmit gadus startēja Sanktpēterburgas čempionātā. Caur šo turnīru izgājusi liela daļa no esošās valstsvienības līderiem. Līdz ar to nācās meklēt alternatīvu. Dalība Somijas jauniešu čempionātā ir lielisks risinājums. Somija ir viena pasaules hokeja flagmaņiem. Esam gandarīti, ka LHF un FIHA radījusi iespēju mums startēt šajā turnīrā,” saka HS “RĪGA” direktors Jānis Neikšāns.

“Sadarbību ar Somijas hokeja federāciju un Jelgavas U-15 komandas dalību Jaunatnes čempionātā Somijā uzskatu par lielisku iespēju mūsu hokejistiem pilnveidot savas prasmes. Esam jauna ceļa sākumā un ceru, ka ar kopīgu darbu spēsim dot mūsu jaunajiem sportistiem plašākas perspektīvas hokeja prasmju attīstīšanā un profesionālajā izaugsmē. Tas ir nākamais solis, kā Jelgavā un arī visā Latvijā sekmīgi turpinātu hokeja attīstību,” jauno sadarbību komentē Hokeja kluba “Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš.

Jāizceļ, ka Latvijas Hokeja federācijas ar Somijas Hokeja asociāciju arī kopīgi pieteikusies rīkot IIHF 2023. gada Pasaules čempionātu hokejā, kā arī uzsākusi tiesnešu sadarbības programmu.  Tāpat iespējams, ka komanda no Latvijas spēlēs arī Somijas otrajā pēc spēka līgā “Mestis”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Aļona Ostapenko
04/07/2022 11:54

Ostapenko par savām emocijām: Ienīstu zaudēt, tāpēc tas ir normāli

Latviešu tenisiste Aļona Ostapenko sniegusi savus komentārus pēc izstāšanās no šī gada Vimbldonas tenisa turnīra, nesasniedzot ceturtdaļfinālu. Pēc neveiksmes Ostapenko ļoti emocionāli reaģēja, laukuma malā apgāžot krēslu. Jau vēstīts, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām