Trīs Latvijas sportisti iekļūst pasaules U-23 un junioru čempionāta pusfinālos smaiļošanā un kanoe airēšanā

23/07/2015 15:28

Montemora (Portugāle), 23.jūl., LETA. Trīs Latvijas sportisti ceturtdien iekļuva Portugālē notiekošā pasaules junioru un U-23 vecuma čempionāta pusfinālos.

Latvijas smaiļotājs Aldis Vilde ceturtdien iekļuva pusfinālā 1000 metru distancē. Vilde priekšsacīkstēs savā airējumā ierindojās otrajā vietā tikai 1,424 sekundes aiz uzvarētāja. Junioru pusfinālu latvietis aizvadīs ceturtdien plkst.15.48. Pirmie trīs sportisti pusfinālā kvalificēsies A finālam, nākamie trīs – B finālam, bet pārējiem sportistiem sacensības būs noslēgušās.

Tāpat sacensību pusfinālu junioriem sasniedza Roberts Lagzdiņš, kurš kanoe airēšanas 1000 metru distancē priekšsacīkstēs arī ierindojās otrajā vietā. Pusfināls Latvijas sportistam būs jāaizvada ceturtdien plkst.16.23.

Pusfinālam kvalificējās arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins, kurš savā airējumā priekšsacīkstēs U-23 vecuma grupā palika otrajā vietā. Iļjins finišēja vien 4,744 sekundes aiz uzvarētāja, kurš automātiski iekļuva sacensību finālā. Latvietis piedalās 1000 metru distancē vecuma grupā līdz 23 gadiem un pusfinālu aizvadīs ceturtdien plkst.16.58.

Tikmēr nākamajā kārtā neiekļuva divnieku ekipāža – Boriss Lonskis un Matīss Ozols. Viņi 1000 metru distancē junioriem savā airējumā palika priekšpēdējā – astotajā – vietā, izstājoties no tālākām sacensībām.

Arī kanoe airētāji, kuri startēja U-23 vecuma grupā, Hedijs Brunēvics/Raivis Ozoliņš priekšsacīkstēs neuzrādīja pietiekami labu laiku, lai varētu kvalificēties sacensību pusfinālam.