Trīs U20 izlases aizsargi iekļuvuši pasaules čempionāta TOP5 pēc spēles laika

01/01/2023 12:35
Gustavs Ozoliņš

Trīs Latvijas U20 vīriešu hokeja izlases aizsargi ir starp pieciem spēles laika bagātākajiem hokejistiem pasaules junioru čempionātā, liecina meistarsacīkšu statistika apakšgrupu turnīra noslēgumā.

Visvairāk četrās spēlēs uz ledus – vidēji 26 minūtes un 33 sekundes – bijis Slovākijas U20 izlases aizsargs Šimons Nemecs. Somijas izlases aizsargs Topiass Vilēns caurmērā mačā spēlējis 25 minūtes un 51 sekundi, bet viņam seko Gustavs Ozoliņš (24:04), Bogdans Hodass (24:01) un Niks Feņenko (23:36).

Latvijas hokejisti līdzšinējās četrās spēlēs guvuši tikai četrus vārtus, tāpēc nav atrodami turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstos. Pārliecinoši ražīgākais šajā čempionātā, tuvāko sekotāju apsteidzot par desmit punktiem, ir kanādietis Konors Bedārds, kurš atzīmējies ar sešiem gūtiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Bedārds ir līderis gūtajos vārtos, piespēlēs un arī lietderības koeficientā (+11). Ozoliņš ar trīs rezultatīvām piespēlēm šajā statistikas rādītājā dala desmito vietu ar vēl vairākiem hokejistiem. Savukārt starp aizsargiem viņš rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir dalītā 14.pozīcijā.

Iemetienos no Latvijas junioriem vislabāk sevi apliecinājis Klāvs Veinbergs, kurš uzvarējis 41 no 71 iemetiena jeb 57,75%, kas ir devītais labākais rezultāts. Pārliecinošs līderis ar 85,37% ir kanādietis Logans Stenkovens, kurš uzvarējis 35 no 41 iemetiena.

Ar visvairāk metieniem (128) četrās spēlēs šajā turnīrā saskāries Latvijas junioru izlases vārtsargs Patriks Bērziņš, kuram ir arī visvairāk atvairījumu – 117. Atvairītie 91,41% ripu viņam dod astoto vietu, bet līderis ar 96,36% atvairījumu ir soms Jani Lampinens, kurš piedalījies divos mačos.

Pirmdien Latvijas junioru izlase sāks pārspēles par vietas saglabāšanu elites divīzijā, cīnoties ar vienaudžiem no Austrijas. Ceļazīmes uz pusfināliem tiks dalītas Somijas un Zviedrijas, Čehijas un Šveices, ASV un Vācijas, kā arī Kanādas un Slovākijas dueļos.  Četras labākās no piecām grupas komandām iekļuva ceturtdaļfinālā, bet piektās vietas ieņēmušās vienības cīnīsies par palikšanu spēcīgāko divīzijā, no kuras izkritīs vājākā komanda.