“Trīs Zvaigžņu balvas” koncepts paredz demokrātiskāku un atklātāku sportistu snieguma izvērtēšanu

Sandis Riekstiņš
Sandis Riekstiņš | Foto: Edijs Pālēns/LETA

“Trīs Zvaigžņu balvas” koncepts paredz demokrātiskāku un atklātāku procesu Latvijas sportistu sasniegumu izvērtēšanā, pirmdien preses konferencē paziņoja balvas rīkotāji.

“Latvijas Gada balvu sportā” ir nolemts aizstāt ar “Trīs Zvaigžņu balvu”, kuru organizēs Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Kā atklāja pasākuma producente Ilze Jansone, svinīgā ceremonija “Hanzas peronā” notiks 29.decembrī.

“Plānots, ka klātienē piedalīsies aptuveni 400-450 viesu, taču tas notiks saskaņā ar valstī tobrīd noteiktajiem ierobežojumiem,” teica Jansone.

Tikmēr LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsvēra, ka jaunais koncepts apliecina pārmaiņas sporta nozarē.

“Koncepts kļūst daudz demokrātiskās un atvērtāks sabiedrībai, demonstrējot arī vienotību. Dizains būs saistīts ar LOK logotipu un ietver trīs vērtības – izcilību, draudzību un cieņu. Šobrīd tiek strādāts pie dizaina izveides, bet pati balva tiks prezentēta 4.decembrī,” stāstīja Tikmers.

Arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) atzīmēja, ka jaunais koncepts paredz demokrātisku un atklātāku procesu.

“Tāpat vairāk iesaistītas ir pašvaldības un citas organizācijas. Nominantus izvirza sporta žurnālisti un nozares profesionāļi, bet balsošanā iesaistās arī sabiedrība,” atzīmēja Riekstiņš.

Savukārt LKP prezidente Daiga Dadzīte skaidroja, ka jaunais koncepts ir ļoti būtisks, jo parāda, ka uzsākta ciešāka olimpiskās komitejas un paralimpiskās komitejas sadarbība.

“Šoreiz paralimpiskais sportists vairs nebūs atsevišķa speciālbalva, turklāt paralimpiskie sportisti, komandas un pārējie varēs pretendēt arī citās nominācijās. Prieks arī par to, ka pirmo reizi būs gada sporta pašvaldība un gada sporta federācija, jo melnā darba darītāji bieži vien tiek aizmirsti. Ar jauno konceptu daudz vairāk tiek iesaistīta sabiedrība,” uzsvēra Dadzīte.

Kopš 2005.gada “Latvijas Gada balvu sportā” rīkoja “Igo Japiņa sporta aģentūra”.

“Latvijas Gada balva sportā 2019” par pērnā gada labākajiem sportistiem tika atzīti tenisiste Anastasija Sevastova un skeletonists Martins Dukurs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par