Trīskārtējais NBA čempions Tompsons šosezon laukumā neatgriezīsies

Klejs Tompsons, sportazinas.com
Klejs Tompsons | Foto: Goldensteitas "Warriors"

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Goldensteitas “Warriors” oficiāli paziņojusi, ka pagājušās sezonas beigās savainojumu guvušais šosezon laukumā nedosies.

2019. gada NBA finālsērijas starp “Warriors” un Toronto “Raptors” sestajā spēlē amerikānis pārrāva ceļgala krusteniskās saites, bet pēc nopietnās traumas gūšanas vēl guva punktus, izpildot soda metienus. “Zināju, ka esmu savainojies, bet nekad iepriekš nebiju piedzīvojis krustenisko saišu vai kādu citu plīsumu. Nebiju savā dzīvē nekad neko pārrāvis, tādēļ sākumā domāju, ka esmu samežģījis celi,” jau vēlāk atklāja Tompsons.

“Pat neiedomājos, ka trauma ir tik nopietna. Domāju, ka mēs būtu uzvarējuši [finālsērijā], ja es nebūtu savainojies,” viņš piebilda. Par NBA čempioni kļuva “Raptors”, svinot uzvaru finālā ar 4:2.

Tompsona iespējamo atgriešanos laukumā šosezon vērtēja kā mazticamu. Taču šodien “Warriors” nāca klajā ar paziņojumu, ka amerikānis nespēlēs. Tajā pašā laikā komandas galvenais treneris Stīvs Kers neizslēdza iespēju, ka Tompsons varētu palīdzēt ASV izlasei olimpisko spēļu basketbola turnīrā, kas norisināsies no 25. jūlija līdz 9. augustam.

“Iespēja joprojām ir. Viss atkarīgs no viņa veselības,” teica  Kers.

Aizvadītajā sezonā Tompsons piedalījies 78 mačos regulārajā čempionātā, atzīmējoties ar vidēji 21,5 punktiem, 3,8 atlēkušajām bumbām un 2,4 piespēlēm. Izslēgšanas turnīrā aizsargs aizvadījis 21 spēli, vidēji iemetis 20,7 punktus, izcīnījis 4,1 atlēkušo bumbu un atdevis 2,1 piespēli. 

Tompsons ir trīskārtējais NBA čempions (2015., 2017., 2018), ka arī pieckārtējais NBA zvaigžņu spēles dalībnieks (2015.-2019.). Viņa kontā arī pasaules čempionāta (2014.) un olimpisko spēļu (2016.) zelts ASV izlases sastāvā. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par