Trīskārtējais olimpiskais čempions: “Spartak” nav jāuztraucas, Vītoliņš ir labs speciālists

Harijs Vītoliņš un Oļegs Znaroks, sportazinas.com
Harijs Vītoliņš un Oļegs Znaroks | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas Dinamo

Trīskārtējais olimpiskais čempions PSRS hokeja izlases sastāvā Vitālijs Davidovs intervijā portālam “Russia-Hockey” komentēja informāciju, ka nākamajos mačos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Maskavas “Spartak” vadīs nevis tā galvenais treneris , bet viņa asistents .

Krievijas galvaspilsētas vienība devusies izbraukumā, kur aizvadīs trīs spēles. Tajos galvenā trenera pienākumus pildīs Vītoliņš, kamēr Znaroks palicis Maskavā. Speciālistam nepieciešamas papildus pārbaudes pēc tam, kad viņš pārslimoja pneimoniju.

“Vienmēr jāatceras, ka galvenais treneris un asistents – tie ir dažādi darbi. Kāds prot būt pirmais, kādam tuvāka palīga loma,” uzskata Davidovs. “Ja runājam par [Maskavas] “Dynamo” pirms pieciem gadiem, tad Vītoliņam tur daudz kas sanāca asistenta amatā un gandrīz nekas nesanāca galvenā trenera amatā. Varbūt viņš nedaudz apjuka pēc Znaroka aiziešanas. Iespējams, viņš saprata, ka šajā pozīcijā nav uz ilgu laiku. To juta arī komanda,” viedokli pauda bijušais hokejists.

Vītoliņš kļuva par “Dynamo” galveno treneri 2014. gadā, kad Znaroks pameta šo amatu un koncentrējās Krievijas izlases trenēšanai. Latviešu speciālists nostrādāja Maskavā līdz 2015. gada beigām, kad viņu atlaida.

“Taču es varu pateikt, ka Vītoliņš ir labs speciālists. “Spartak” vienībai nav jāuztraucas, jo latvietim ir pieredze gan “Dynamo”, gan “Davos” komandās. “Spartak” vajadzētu lielāku stabilitāti punktu gūšanā un ar latviešu treneri tas ir iespējams,” noslēdza trīskārtējais olimpiskais čempions.

Znaroks un Vītoliņš ir vieni no KHL titulētākajiem trenerim, kuri izcīnījuši trīs Gagarina kausus. Speciālisti vada “Spartak” kopš 2019. gada vasaras. Jaunajā KHL sezona Maskavas komanda izcīnījusi vien divus panākumus septiņās spēlēs un ieņem septīto vietu Rietumu konferencē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par