TTT galvenais treneris Zībarts: Kopumā 8 uzvaras 14 Eirolīgas spēlēs ir labs sasniegums

20/02/2019 23:32

Jau vēstīts, ka “TTT Rīga” trešdien, 20. februārī, FIBA Eirolīgas pamatturnīra pēdējā kārtā piekāpās Ungārijas čempionēm un Eirolīgas 2018. gada sezonas vicečempionēm “Sopron Basket” – 71:79 (27:30, 11:18, 18:19, 15:12).

Rīdzinieces B grupā finišēja 4. vietā un ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām tiksies ar A grupas labāko komandu Jekaterinburgas UGMK. Pirmā spēle 5. martā izbraukumā, atbildes mačs 8. martā Rīgā, bet izšķirošā trešā spēle notiks 13. martā Jekaterinburgā.

Spriedze bija atbilstoša spēles svarīgumam un diemžēl negatīvi ietekmēja rīdzinieču metienu precizitāti gan no tālās distances (visā spēlē 7/19 – 8/15), gan sodu līnijas (16/26 -13/21). Pretinieču līderes bija aukstasinīgākas un stabilākas. Otrās ceturtdaļas nogalē viešņas panāca 10 punktu pārsvaru, ko otrajā puslaikā “TTT Rīga” spēja sadeldēt līdz 50:55 un 68:74. Taču tuvāk tikt neizdevās un pelnītu uzvaru izcīnīja pērnās sezonas Eirolīgas vicečempiones.

Rīdziniecēm Kristīne Vītola guva 18 punktus un izcīnīja 12 bumbas, Aija Brumermane 16+8, Šeilanija Pedija 12+5 piespēles, Kate Krēsliņa 10, Gunta Baško 7, Karlīne Pīlābere 6, Ieva Pulvere 2.

Šopronas komandai divkārtējā pasaules čempione Kendisa Duprī guva 23 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Ivonna Tērnere 14 punktus, Kerala Kasasa 14.

“TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: “Divi dažādi puslaiki. Pirmajā puslaikā pretinieces meistarīgi izmantoja katru mūsu kļūdu. Otrajā ar labu aizsardzību izdevās nobremzēt pretinieču uzbrukumu un samazināt rezultāta starpību, tomēr izšķirošajos brīžos neizdevās realizēt iespējas gūt punktus. Kopumā 8 uzvaras 14 spēlēs ir labs sasniegums, ko panācām ar visas komandas ieguldīto darbu. Jekaterinburgas komandas visgrūtāk neitralizējamais trumpis ir centra spēlētāja Greinere. Citās pozīcijās šīs komandas spēks ir samērojams ar mūsu pretiniecēm Kurskas komandu. Gatavosimies, centīsimies izmantot vietas, kas viņām nav tik stipras.”

B grupa, noslēguma tabula: “Dynamo Kursk” 13-1, “Sopron Basket” 8-6, “Fenerbahce” 8-6, “TTT Rīga” 8-6, “Perfumerias Avenida” 7-7, “Carolo Basket” 5-9, “Hatay BB” 5-9, “Olympiacos” 2-12.

A grupa, noslēguma tabula: “UGMK Jekaterinburg” 13-1, “ZVVZ USK Praha” 10-4, “Bourges Basket” 9-5, “CCC Polkowice” 7-7, “Nadezhda Orenburg” 7-7, “Familia Schio” 5-9, “Lille Metropole” 4-10, “Castors Braine” 1-13.

Eirolīgas ceturtdaļfināls (līdz 2 uzvarām): UGMK Jekaterinburg” – ,”TTT Rīga” “Dynamo Kursk” – “CCC Polkowice”, “Sopron Basket” – “Bourges Basket”, “ZVVZ USK Praha” – “Fenerbahce”.

Spēles paredzētas 5., 8. un 13. martā, pirmā un, vajadzības gadījumā, trešā spēle tās komandas laukumā, kas minēta pirmā. “Četru fināls” notiks no 12. līdz 14. aprīlim.

Informāciju sagatavoja: Basket.lv