“TTT Rīga” basketbolistes Austrumeiropas līgas spēlē droši uzvar Putniņas pārstāvēto “Stambulas Universitāti”

07/01/2017 20:01
TTT Rīga komanda - Sportazinas.com

Liepāja, 7.nov., LETA. Latvijas čempiones “TTT Rīga” basketbolistes piektdien Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas (EEWBL) trešā posma otrajā spēlē Liepājā ar 84:62 (18:18, 20:11, 19:13, 27:20) pārspēja Turcijas komandu “Stambulas Universitāte”, kuras sastāvā ar astoņiem punktiem atzīmējās Aija Putniņa.

Rīdziniecēm pa 13 punktiem guva Aiša Sazerlenda un Digna Srautmane, kurai arī deviņas atlēkušās bumbas, bet desmit punkti Ievas Krastiņas un Sidnijas Kārteres kontā.

Tikmēr Turcijas vienībā pa desmit punktiem sameta Ilajda Ginera un Latanja Šantela Vaita.

Putniņa laukumā pavadīja 26 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā iemeta divus no desmit divpunktu metieniem un četrus no sešiem soda metieniem, gūstot astoņus punktus. Tāpat viņai astoņas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, divas piezīmes un astoņi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

“TTT Rīga” basketbolistes izšķirošo atrāvienu veica otrajā ceturtdaļā, kad sešarpus minūtēs guva 18 punktus, uz ko pretinieces atbildēja ar diviem punktiem. Turpinājumā Latvijas čempiones nosargāja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru.

“TTT Rīga” pēc šīs spēles turnīrā ir seši panākumi septiņās spēlēs.

“Stambulas Universitāte” komandu šajās dienās gaida kārtīgs spēļu maratons, jo nedēļas nogalē Turcijas klubs aizvadīs vēl vienu spēli EEWBL turnīrā, bet pirmdien šai komandai jau jāspēlē vietējā čempionātā.

Tikmēr citā sestdienas mačā zaudējumu piedzīvoja šī sabraukuma mājinieces “Vega 1″/”Liepāja”, kas ar 63:85 (17:21, 17:16, 24:20, 5:28) piekāpās Polijas kluba Ļubinas AZS UMCS basketbolistēm.

Vēl noslēdzošās ceturtdaļas sākumā liepājnieces atradās vadībā ar 58:57, taču cīņas noslēgums mājiniecēm bija ārkārtīgi neveiksmīgs, kā rezultātā nācās piedzīvot neveiksmi.

“Vega 1″/”Liepāja” rindās 18 punktus iemeta Kristīne Silarāja, kamēr 14 punktus pievienoja Ilze Jākobsone.

LETA jau vēstīja, ka piektdien “TTT Rīga” ar 99:46 sagrāva Kazahstānas čempionvienību Astanas “Tigers”, “Stambulas Universitāte” ar 64:67 zaudēja AZS UMCS, bet “Vega 1″/”Liepāja” ar 58:76 piekāpās Slovākijas spēcīgākajai komandai Košices “Good Angels”.

C apakšgrupā “Good Angels” ir sešas uzvaras tikpat spēlēs, “TTT Rīga” seko ar sešiem panākumiem un vienu neveiksmi, Ļubinas AZS UMCS basketbolistes tikušas pie četrām uzvarām, “Stambulas Universitātei” un Astanas “Tigers” ir pa diviem panākumiem, bet “Vega 1″/”Liepāja” guvusi vienu uzvaru septiņās cīņās.

Austrumeiropas līgā šosezon sacenšas 12 komandas no deviņām valstīm. Pirmajos divos posmos komandas, kuras bija sadalītas divās grupās, divos sabraukumos izspēlēja vienu apli. Pēc tam vienas apakšgrupas trīs spēcīgākās komandas tika apvienotas ar trim vājākajām otras grupas vienībām, tādējādi katram klubam trešajā sabraukumā būs jāaizvada vēl pa trim cīņām. Pēcāk labākās vienības kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas notiks Košicē.

Austrumeiropas līgas pirmā posma pirmais sabraukums septembrī risinājās Rīgā, kad “TTT Rīga” izcīnīja trīs uzvaras, bet “Vega 1″/”Liepāja” piedzīvoja trīs neveiksmes. Otrais posms decembra sākumā notika Polijas pilsētās Ļubinā un Gdiņā, kurā abas Latvijas komanda izcīnīja pa uzvarai un reizi zaudēja.

Trešais posms notiek Liepājā un Viļņā, bet superfināls marta un aprīļa mijā gaidāms Košicē.

Čempionāta mērķis ir piedāvāt klubiem augsta līmeņa spēles un pievilcīgu sacensību formātu. Šī ir pirmā starptautiskā līga, kura rīko regulāro sezonu trīs sabraukumos, vienlaikus samazinot ceļošanas un uzturēšanās izdevumus.

Pirmajā Austrumeiropas līgas sezonā pērn triumfēja Latvijas titulētākais klubs “TTT-Rīga”, kas finālā uzveica “Gdynia” komandu, bet trešā bija Astanas “Tigers”, kuru pārstāvēja Anita Teilāne.