“TTT Rīga” basketbolistes dramatiskā galotnē uzvar “Bešiktaš”

02/11/2017 20:25

Latvijas čempionvienība basketbolā sievietēm “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa noslēdzošajā izbraukuma spēlē dramatiskā galotnē ar 66:65 (18:25, 15:12, 11:7, 22:21) uzvarēja Turcijas komandu Stambulas “Bešiktaš”, turpinot panākumu sēriju turnīrā.

“TTT Rīga” komanda izcīnīja ceturto uzvaru tikpat mačos, sperot platu soli pretim iekļūšanai izslēgšanas spēlēs. Noslēdzošās divas grupas spēles rīdzinieces aizvadīs mājās.

Rīdzinieces vadību pārņēma tikai 28 sekundes pirms pamatlaika beigām, lieliski nospēlējot Šejai Pedijai, kura guva astoņus no desmit komandas pēdējiem punktiem.

Pedija aizvadīja teicamu spēli, jo guva 29 punktus, kamēr kapteine Ieva Krastiņa sameta deviņus, bet Azanja Stjuarte un Gunta Melnbārde-Baško pa astoņiem punktiem. Pieredzējusī Baško-Melnbārde izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas zem groziem.

Tikmēr laukuma saimniecēm pa 22 punktiem sameta Erika Vīlere un Iva Perovanoviča, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas.

Pirmos četrus punktus spēlē guva “Bešiktaš” basketbolistes, kuras ar Vīleres pūlēm vēlāk panāca arī 14:6 savā labā. Uz to ar tālmetienu atbildēja Krastiņa, bet ar vēl vienu trejaci Kate Krēsliņa starpību samazināja līdz 16:20. Tomēr ceturtdaļas noslēgumā vairākas reizes atkal izcēlās “Bešiktaš” līdere Vīlere, tāpēc pēc desmit minūtēm Latvijas klubs zaudēja ar 18:25.

Krietni labāk viešņas sāka otro ceturtdaļu, tajā veicot izrāvienu 6:1, kas ļāva pietuvoties divu punktu attālumā. Panākt sāncenses gan neizdevās, jo “Bešiktaš” atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas. Puslaika beigas aizritēja līdzīgā cīņā, pašā izskaņā ar tālmetienu realizējot Guntai Baško-Melnbārdei, “TTT-Rīga” komandai esot iedzinējos ar 33:37.

Tikmēr mazrezultatīvajā trešajā ceturtdaļā beigu daļā labākas bija viesu komandas spēlētājas, kuras pēc Krēsliņas tālmetiena un Pedijas divpunktnieka pēdējā minūtē spēja panākt neizšķirtu 44:44, ar šādu rezultātu sākoties arī spēles noslēdzošajam cēlienam.

Tajā “Bešiktaš” sākumā guva sešus punktus pēc kārtas, vadību ilgu laiku nosargājot. Vēl pusotru minūti pirms beigām mājinieces bija priekšā ar 62:56, taču tad septiņus punktus pēc kārtas guva Pedija, panākot jau 63:62 “TTT Rīga” labā.

Noslēgumā Baško-Melnbārde iemeta divus, bet Pedija vienu “sodiņu”, panākot jau +4, uz ko “Bešiktaš” spēja atbildēt vien ar Vīleres izmisuma tālmetienu, rīdziniecēm svinot dramatisku uzvaru.

“TTT Rīga” komanda turnīru iesākusi ļoti veiksmīgi,joprojām esot bez zaudējumiem. Vispirms rīdzinieces savu skatītāju priekšā ar 78:52 apspēlēja “Bešiktaš”, bet nākamos divus mačus aizvadīja viesos, ar 79:73 uzvarēja Polijas komandu Gožovas “InvestInTheWest AJP” un ar 78:72 pieveicot Grieķijas klubu Pireju “Olympiakos”.

Tikmēr “Bešiktaš” komanda pēc zaudējuma Rīgā ar 53:70 mājās pārliecinoši zaudēja arī “Olympiakos”, bet pirmā apļa noslēgumā ar 66:60 savā laukumā uzveica Polijas vienību.

“TTT Rīga” ar četrām uzvarām tikpat mačos joprojām ir grupas līdere, ar divām uzvarām trīs spēlēs seko “Olympiakos”, Turcijas komandai ir viens panākums, kamēr “InvestInTheWest AJP” tikai zaudējusi.

“TTT Rīga” komanda kalendāru pieskaņojusi tā, ka šajās trijās nedēļās, kad ir izbraukumi Eirokausā, nav jāspēlē nacionālajā čempionātā, līdz ar to tā Latvijas un Igaunijas apvienotajās meistarsacīkstēs joprojām aizvadījusi tikai vienu maču. Savukārt “Bešiktaš” vienība Turcijas čempionātā pirmajās četrās kārtās guvusi tikai vienu uzvaru, tomēr tas notika iepriekšējā kārtā, kad ar 62:61 tika apspēlēta FIBA Eirolīgā spēlējošā Stambulas “Galatasaray” vienība.

“Bešiktaš” Eiropas sacensībās startē 19.reizi. Kluba rēķinā ir trīs starti Eirolīgā, septiņi Ronketi kausa izcīņā un astoņi Eirokausā. Vienība trīs reizes triumfējusi Turcijas čempionātā, iepriekšējo reizi to paveicot 2005.gadā.

“TTT Rīga” basketbolistes iepriekšējā sezonā FIBA Eirokausā sasniedza izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, kurā zaudēja Ungārijas komandai Ceglēdas EEK.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu Latvijas čempionvienībā ir notikušas būtiskas izmaiņas. Par galveno treneri kļuvis Mārtiņš Zībarts, kurš ir arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris. Tikmēr sastāvā ir piesaistītas amerikāņu saspēles vadītāja Šeja Pedija, šīs valsts spēka uzbrucēja Elija Malota un Lielbritānijas izlases kapteine Azanja Stjuarte.

Savukārt no vietējām spēlētājām komandas sastāvā ir arī Kate Karlīna Krēsliņa, Gunta Baško-Melnbārde, Baiba Eglīte, Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Liene Priede, Rūta Veidere, Karlīne Pīlābere, kura savulaik bija pazīstama ar uzvārdu Nīmane, kā arī jaunās Janeta Rozentāle, Luīze Šepte un Aleksa Gulbe.

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros startējušas astoņas reizes – reizi zemākā līmeņa Ronketi kausā (2002.gadā) un trīsreiz Eirokausa izcīņā (2007., 2015., 2016.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā).

FIBA Eirokausā 40 komandas ir sadalītas desmit grupās pa četrām vienībām katrā, līdz novembra beigām izspēlējot regulāro sezonu. Astoņas labākās komandas automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet nākamās 16 vienības pēc ranga sacentīsies “play-off” pirmajā kārtā.

Iepriekšējā sezonā “TTT Rīga” kārtējo reizi triumfēja Latvijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL), kā arī apvienotajā Latvijas un Igaunijas līgā, bet EEWBL piedzīvoja neveiksmi finālā. “TTT Rīga” nacionālajā čempionātā 26 sezonās izcīnījusi 16 čempionu titulus, kā arī četras reizes triumfējusi Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā.