”TTT Rīga” basketbolistes sper platu soli FIBA Eirokausa izslēgšanas turnīrā virzienā

07/12/2016 18:26
TTT Rīga komanda - Sportazinas.com

Novosibirska (Krievija), 7.dec., LETA. Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs “TTT Rīga” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa mačā trešdien izbraukumā ar 65:56 (14:19, 19:14, 19:14, 13:9) pārspēja Krievijas komandu Novosibirskas “Dinamo”, tikpat kā nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā.

Ar 20 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām rīdziniecēm atzīmējās Gunta Baško-Melnbārde, bet 17 punkti bija Ģiedres Paugaites kontā. Desmit punktus guva Ieva Krastiņa, bet pa septiņiem sameta Sidnija Kārtere un Aiša Sazerlenda, kurai arī 11 bumbas zem groziem.

Tikmēr mājiniecēm ar 23 punktiem izcēlās Tamāra Teitama, bet 17 punkti un desmit bumbas zem groziem Letojas Viljamsas kontā.

Lielāko daļu no spēles pirmā puslaika vadībā atradās Novosibirskas basketbolistes, bet pārtraukumā komandas devās, rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 33:33. Pēc veiksmīga trešās ceturtdaļas vidus rīdziniecēm izdevās iekrāt sešu punktu pārsvaru (43:37), taču pretinieces neļāva viešņām aizbēgt un piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā ar 55:54. Tomēr atlikušajā laikā Novosibirskas basketbolistes guva vien punktu, uz ko rīdzinieces atbildēja ar 11 punktiem, tādējādi tiekot pie uzvaras ar 65:56.

Vēlāk savstarpējo spēli šajā apakšgrupā aizvadīs Kristīnes Vītolas pārstāvētā Stamublas “Galatasaray” un Elīnas Babkinas pārstāvētā Samsunas “Canik”. Uzvarot mača favorītēm “Galatasaray” basketbolistēm, “TTT Rīga” iekļūs nākamajā kārtā.

Ar četrām uzvarām četrās spēlēs C apakšgrupas līdere ir “Galatasaray”, kam ar trim uzvarām piecos mačos seko “TTT Rīga”. Savukārt pa uzvarai iekrājušas “Canik” un “Dinamo”, kas aizvadījušas attiecīgi četras un piecas spēles.

“TTT Rīga” un “Dinamo” savā starpā tikās pirmajā aplī, kad pēc izrāviena noslēdzošajā ceturtdaļā uzvaru savā laukumā ar 78:59 guva rīdzinieces.

Latvijas čempiones Eirokausa pirmajā mačā ar 66:77 izbraukumā piekāpās spēcīgajai “Galatasaray”, bet pēc tam tika pieveiktas “Dinamo” basketbolistes. Savukārt pirmā apļa noslēgumā savu skatītāju priekšā ar 98:62 tika sagrauta “Canik” vienība.

Grupu turnīra otro apli rīdzinieces uzsāka pirms nedēļas mājās ar 60:83 piekāpjoties “Galatasaray”.

Savukārt Novosibirskas komanda pirmajā mačā ar 89:70 pārspēja “Canik”, bet pēc tam piekāpās rīdziniecēm un ar 58:73 zaudēja arī “Galatasaray” vienībai. Tikmēr otrais aplis pirms nedēļas tika iesākts ar 55:63 zaudējumu pret “Canik”.

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros līdz 2011.gadam bija startējušas sešas reizes – pa reizei zemākā līmeņa Ronketi kausā (2002.gadā) un Eiropas kausa izcīņā (2007.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā). Pēc ilgāka pārtraukuma “TTT Rīga” pērn atgriezās Eirokausā, kad vispirms pārvarēja kvalifikāciju, turpinājumā izkļuva arī no apakšgrupas un apstājās 1/16 finālā, kad piekāpās Itālijas komandai Venēcijas “Umana Reyer”.

Šajā sezonā “TTT Rīga” komanda piesaistījusi pieredzējušo Guntu Baško-Melnbārdi, sastāvā saglabājusi amerikānieti Sidniju Kārteri un noslēgusi līgumu arī ar vēl vienu amerikānieti Aišu Sazerlendu.

“TTT Rīga” ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs ir apvienotā Latvijas un Igaunijas čempionāta līdere, kamēr Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas (EEWBL) turnīrā tā ieguvusi četrus panākumus līdz šim piecās aizvadītās cīņās.

Savukārt “Dinamo” par Ronketi kausa ieguvēju kļuva 1986.gadā, bet nākamās divas sezonas Novosibirskas komanda ieņēma otro vietu Eiropas čempionvienību kausa izcīņā.

Ar sešām uzvarām desmit spēlēs “Dinamo” ieņem ceturto vietu Krievijas čempionātā, atpaliekot vien no trim FIBA Eirolīgas komandām.

Pēc divu apļu turnīra 1/16 finālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas.