“TTT Rīga” Eirolīgas mačā nespēj izrādīt pretestību pret Prāgas “ZVVZ USK”

24/11/2021 20:56
TTT Rīga

“TTT Rīga” basketbolistes trešdien Rīgā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē piedzīvoja sagrāvi pret Čehijas komandu Prāgas ZVVZ USK ar rezultātu 52:103 (12:30, 5:21, 19:27, 16:25). Spēles 11.sekundē mājinieces ar divpunktu metienu vadībā izvirzīja Džesmīna Tomasa, bet pēc 43 spēlētām sekundēm vēlreiz mājinieces vadībā izvirzīja Ieva Pulvere – 4:2. Uz to viešņas atbildēja ar 11 pēc kārtas gūtiem punktiem, ceturtajā minūtē panākot 13:4.

Ieilgušo “sausuma” periodu ar diviem precīziem soda metieniem pārtrauca Pulvere, panākot 6:13, tomēr ar vēl vienu izrāvienu astoņu punktu vērtībā nepilnas pusotras minūtes laikā viešņas panāca jau 26:10 savā labā. 75 sekundes pirms ceturtdaļas beigām izrāvienu apturēja Aija Klakocka ar diviem gūtiem punktiem (12:26), taču nākamos punktus rīdziniecēm nācās gaidīt gandrīz ceturtdaļu – deviņas minūtes un 58 sekundes. Minūti un 17 sekundes pirms puslaika beigām trīspunktu metienu realizēja Ieva Korzāne – 15:49. 21 sekundi pirms pārtraukuma Daugile Šarauskaite palielināja “TTT Rīga” ceturtdaļā gūto punktu skaitu līdz pieciem, pēc tam nerealizēdama soda metienu 17:51 pēc divām ceturtdaļām.

Trešajā ceturtdaļā rezultāta starpība Prāgas kluba labā turpināja svārstīties 30 un vairāk punktu robežās, ceturtdaļas beigās veicot vēl vienu izrāvienu. Pēc tam, kad Pulvere divas minūtes un 57 sekundes pirms ceturtdaļas beigām bija realizējusi trīspunktu metienu (36:67), nākamos trīs punktus mājinieču labā Pulvere guva, kad pēdējā ceturtdaļā bija aizritējušas 42 sekundes, panākot 39:78. Nekas būtiski nemainījās arī pēdējā ceturtdaļā, notikumus laukumā pārliecinoši kontrolējot ZVVZ USK basketbolistēm.

Pirms trešdienas mača rīdzinieces ar divām uzvarām piecās spēlēs A grupā ieņēma piekto vietu, bet Prāgas basketbolistes ar trīs panākumiem bija ceturtās. “TTT Rīga” sezonas pirmajās divās spēlēs zaudēja iepriekšējās sezonas finālistēm Jekaterinburgas UGMK un Salamankas “Perfumeries Avenida”, pēc tam svinēja divas uzvaras pār Maskavas MBA un Venēcijas “Umana Reyer”, bet iepriekšējā duelī tika atzīts Latas BLMA pārākums.

Eirolīgas pamatturnīrs noslēgsies 2022.gada 1.februārī. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā. Par čempionēm pagājušajā sezonā kļuva Jekaterinburgas UGMK, finālā uzvarot Salamankas “Perfumerias Avenida”.

“TTT Rīga” iepriekšējā sezonā Eirolīgā pamatturnīrā zaudēja visās sešās spēlēs un neiekļuva izslēgšanas mačos. Turnīrs notika pēc “burbuļa” principa divos sabraukumos, bet šosezon komandas atgriezušās pie ierastā formāta. Pieticīgais rezultāts lielā mērā saistāms ar spēļu prakses trūkumu, jo komanda no novembra sākuma ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja aizvadīt mačus. Lai iegūtu spēļu praksi, “TTT Rīga” decembra vidū nolēma spēlēt Eiropas Sieviešu basketbola līgā, kurā izdevās izcīnīt bronzu. “TTT Rīga” arī astoto reizi pēc kārtas un kopumā 20.reizi kluba vēsturē izcīnīja uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā.