“TTT Rīga” iekļūst Eiropas Sieviešu basketbola līgas finālā

16/03/2019 15:44

Latvijas klubs “TTT Rīga” sestdien Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) pusfināla mačā Rostovā pie Donas ar rezultātu 80:70 (16:20, 16:21, 26:12, 22:17) uzvarēja Čehijas vienību Brno “Žabiny”.

“TTT Rīga” sastāvā rezultatīvākā ar 25 punktiem bija Šeja Pedija, kamēr 14 punktus iemeta Ieva Kūlīte, bet 13 – Aija Brumermane.

Rīdzinieces jau no paša mača sākuma bija iedzinēju lomā, jo “Žabiny” cīņu sāka ar 6:0. Pēc tam gan “TTT Rīga” basketbolistes cīņas gaitu izlīdzināja, tomēr pretiniecēm tik un tā piederēja neliela iniciatīva, kas Latvijas čempionēm pirmo puslaiku lika noslēgt ar deviņu punktu deficītu (32:41). Otrajā puslaikā Rīgas komandai gan izdevās mainīt cīņas ritējumu, un ar iespēju izmantošanu uzbrukumā Kūlīte nepilnas trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām panāca neizšķirtu 51:51.

Turpinājumā “TTT Rīga” komandai izdevās arī pārņemt vadību, noslēdzošās desmit pamatlaika minūtes iesākot ar piecu punktu pārsvaru – 58:53. Beidzamajā ceturtdaļā rīdzinieces spēja pārsvaru nosargāt un izcīnīt uzvaru.

Finālā svētdien “TTT Rīga” tiksies ar Baltkrievijas klubu Minskas “Cmoki”, kas savā pusfināla mačā ar 72:53 (30:7, 19:10, 10:19, 13:17) sagrāva mājinieci “Rostov-Don”.

Rīgas un Brno basketbolistes savā starpā spēkojās arī pamatturnīrā, Latvijas komandai izcīnot uzvaru ar 90:71.

Latvijas klubs ar septiņām uzvarām septiņās cīņās B grupā ieņēma pirmo vietu un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā tikās ar A grupas ceturtās vietas īpašnieci Grodņas “Olimpia”, kuru divu maču summā sagrāva ar 188:121.

Šis turnīrs agrāk bija pazīstams kā Austrumeiropas sieviešu basketbola līga, bet nu tam dots globālāks nosaukums. Iepriekšējās divas sezonas “TTT Rīga” zaudēja šī turnīra finālā, bet 2016.gadā kļuva par tā uzvarētājām.

Šajā sezonā EWBL čempionātā piedalījās 16 komandas, kas tika sadalītas divās grupās, bet pēc tam četras labākās no katras apakšgrupas iekļuva izslēgšanas turnīrā jeb ceturtdaļfinālā. Turnīra uzvarētāja tiks noteikta pēc finālčetrinieka formāta.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā “TTT Rīga” apstājās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfinālā, bet pēc tam izcīnīja šosezon pirmo titulu, triumfējot Baltijas līgā. Pēc EWBL finālčetrinieka turnīra rīdziniecēm priekšā mači Latvijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL).

Rīdzinieču kontā ir arī 17 Latvijas čempiontituli un pieci Latvijas-Igaunijas līgas čempiontituli.