“TTT Rīga” izcīna lielāko uzvaru savā Eirolīgas jauno laiku vēsturē

17/01/2019 21:33

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas devītās kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 87:36 (26:12, 14:12, 31:7, 16:5) sagrāva divkārtējo Turcijas prezidenta kausa ieguvēju Antākijas “Hatay”, šajā turnīrā izcīnot savu lielāko uzvaru jauno laiku vēsturē.

“TTT Rīga” ar piecām uzvarām deviņās spēlēs apakšgrupā ieņem ceturto vietu.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 19 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kristīne Vītola, bet 18 punkti bija Aivijai Sloterei, kamēr 15 punktus guva Gunta Baško. Vēl ar deviņiem punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Šeja Pedija.

Tikmēr viešņām 15 punktus guva Rikuna Viljamsa.

Rīdzinieces maču sāka ar varenu ātrumu uzbrukumā un dzelžainu aizsardzību, spēles pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 26:12. Otrā ceturkšņa ievadā viešņas divus punktus atguva, taču pēc tam nākamo piecu minūšu laikā sekoja izrāviens 9:0 “TTT Rīga” izpildījumā. Tiesa, ceturtdaļas otrajā pusē Latvijas čempionvienībai vairs nebija tik augsts temps, kā rezultātā pārsvars nedaudz saruka, bet pēc pirmā puslaika tas bija 16 punkti (40:24).

Otrajā puslaikā atsākās “TTT Rīga” spēlētāju vētrainie uzbrukumi, mājiniecēm trešajā ceturtdaļā iemetot 31 punktu – par 24 punktiem vairāk nekā pretinieces. “TTT Rīga” pārsvaram tuvojoties 50 punktu atzīmei, Eirolīgā debiju piedzīvoja arī jaunā basketboliste Māra Mote. Trīs minūtes pirms mača beigām tika sasniegts arī 50 punktu pārsvars, bet duelis noslēdzās ar rezultātu 87:36.

Abu komandu savstarpējā mačā pirmajā aplī rīdzinieces bija pārākas ar rezultātu 77:74. “TTT Rīga” ar četrām uzvarām astoņās spēlēs apakšgrupā ieņem ceturto vietu, kamēr “Hatay” ar trim panākumiem ir sestā.

Žokļa traumas dēļ rīdziniecēm nevarēs palīdzēt snaipere Kate Krēsliņa. Iepriekšējā duelī, kurā “TTT Rīga” viesos ar 70:73 piekāpās Krievijas klubam Kurskas “Dinamo”, deguna lūzuma dēļ nespēlēja centra spēlētāja Aija Brumermane, kura ceturtdien atgriezās laukumā.

Pārējās trīs spēles šajā grupā notika jau trešdien. “Dinamo” turpināja savu uzvaru gājienu un 86:62 pārspēja Francijas vienību Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, pie pirmā panākuma tika Grieķijas čempione Pirejas “Olympiakos”, kas ar 63:52 uzveica Ungārijas klubu Šopronas “Uniqua”, bet Turcijas vienība Stambulas “Fenerbahce” ar 64:62 guva virsroku pār Salamankas “Perfumerias Avenida” no Spānijas.

B grupas kopvērtējumā uzvaras visās deviņās spēlēs guvusi Kurskas “Dinamo”, kam ar sešām uzvarām seko Stambulas “Fenerbahce”, bet tālāk ar piecām uzvarām ir Šopronas “Uniqua” un “TTT Rīga”. Četri panākumi ir Salamankas “Perfumerias Avenida” komandai, bet tālāk ar trim uzvarām ir Antākijas “Hatay” un Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, kamēr Pirejas “Olympiakos” svinējusi vienu uzvaru.

Labākās četras vienības cīnīsies Eirolīgas izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Antākijas klubs Turcijas virslīgā spēlē astoto sezonu, turklāt divās no pēdējām trijām sasniedzis 20 uzvaru robežu un pirms izslēgšanas spēlēm divreiz ticis izsēts ar otro numuru. Augstāko virsotņu sasniegšanai pietrūcis nedaudz – 2016.gadā finālā un 2018.gadā pusfinālā 0-3 pret “Fenerbahce”.

Komanda grieķu treneres Aikaterini Hacidaki vadībā divreiz izcīnījusi Turcijas prezidenta kausu (2016, 2018). “Hatay” šosezon vietējos turnīros divreiz pārspējusi “Fenerbahce” un Turcijas līgā piedzīvojusi tikai divus zaudējumus 14 spēlēs, kas dod otro vietu.

Komandas kodolu veido sešas ārzemnieces – Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempione Kortnija Perisa, divkārtējā WNBA Visu zvaigžņu spēles dalībniece Glorija Džonsone, pasaules 3×3 čempionāta bronzas ieguvēja Hinda ben Abdelkadera, Baltkrievijas valstsvienības kapteine Katarina Sņitina, talantīgā bosniete Marica Gajiča un jaunpienācēja Rikuna Viljamsa.

Latvijas komandas mērķis ir iekļūt labāko sešiniekā starp grupas astoņām komandām. Labākās četras vienības cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eurokausa ceturtdaļfinālā.

“TTT Rīga” oktobrī pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezās Eirolīgas pamatturnīrā, jo kvalifikācijā divu maču summā pārspēja Anetes Šteinbergas pārstāvēto Itālijas klubu Venēcijas “Umana Reyer”.

Eirolīgas A grupā cīnās Jekaterinburgas UGMK, “Nadežda”/”Čukurova” (abas – Krievija), Prāgas ZVVZ USKA (Čehija), “Bourges Basket” (Francija), Brenas “Etixx Mithra Castors” (Beļģija), Skio “Familia” (Itālija), Polkovices CCC (Polija) un ESBVA (Francija).

“TTT Rīga” Eirolīgā iepriekšējo reizi spēlēja no 2007. līdz 2011.gadam. Nevienā no četrām sezonām Latvijas komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.