“TTT Rīga” izziņo gaidāmās sezonas mērķus

Kitija Laksa, sportazinas.com
Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs un basketboliste Kitija Laksa | Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc vairāk nekā puses sastāva nomainīšanas “” komandas mērķis Eirolīgas sacensībām ir iekļūšana astoņu labāko komandu skaitā vai vismaz piektās – sestās vietas izcīnīšana grupā, kas ļauj turpināt sezonu Eirokausā, šodien paziņoja kluba pārstāvji.

Jau ziņots, ka šodien “TTT Rīga” paziņoja par triju spēlētāju – Kitijas Laksas, Paulas Strautmanes un Zentas Meļņikas – iekļaušanos komandas 2019./2020. gada modelī. Visas kluba sistēmā jau ir spēlējušas. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs svinīgi pasniedza Laksai kluba kreklu ar 33.numuru, ar kādu viņa spēlēja arī Amerikas studentu čempionātā.

“TTT ir zīmols, kas zināms, kopš bērnības. Man ir prieks, ka pēc vairākiem gadiem kluba vārds atkal tiek skandēts un tas ir iekļuvis astoņu labāko Eiropas komandu skaitā. Mēs no savas puses izdarīsim visu, lai komanda varētu ne tikai sekmīgi uzsākt, bet arī veiksmīgi aizvadīt sezonu. Ar investoriem ir jārunā, un domāju, ka nepieciešamā summa sezonai būs,” solīja Burovs.

Šīs sezonas modeļa veidošanu praktiski no jauna vienības galvenais treneris Zībarts nosauca par izaicinājumu: “Liels prieks, ka Kitija mūs izvēlējās par savu pirmo profesionālo klubu. Mums savukārt kopā medicīnas personālu tas ir izaicinājums palīdzēt viņai atgriezties laukumā pēc traumas saārstēšanas un izaicinājums palīdzēt sasniegt mērķus, kas basketbolistei ir ļoti augsti.”

Komandas komplektācija joprojām norit pilnā sparā, tai skaitā sarunas ar Latvijas basketbolistēm, arī tām, kas iepriekšējā sezonā jau spēlēja “TTT Rīga” sastāvā. “TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Zībarts apliecināja, ka komandā no iepriekšējās sezonas sastāva paliek arī Aija Brumermane un Kate Krēsliņa, un vairāk nekā iepriekšējā gadā treniņos tiks iesaistītas vismaz divas jaunās spēlētājas. “Meklējot ārvalstu spēlētājas, tika meklētas pirmā, trešā un ceturtā/piektā numuru pozīciju pārstāves. Šobrīd praktiski ir zināms, kuras basketbolistes vēl papildinās mūsu komandu, taču, kamēr tas nav apstiprināts ar parakstiem uz līguma, uzvārdus nesauksim. Mēs gribam viņas savā komandā, viņas grib te spēlēt, un tagad darbs ir komandas ģenerālmenedžerim Egilam Lūsim, lai saskaņotu detaļas,” spēlētāju iesaisti komandā komentēja Zībarts.

Kitija Laksa pēc pievienošanās komandai izteica prieku par vienošanos: “Vienmēr ir patīkami atgriezties mājās, savā komandā, it īpaši Mārtiņa Zībarta vadībā.”

“Tas man bija viens no smagākajiem lēmumiem, kas man bija jāpieņem. Amerikā es pabeidzu bakalaura studijas psiholoģijā ar apakšvirzienu uzturmācībā. Pagājušajā sezonā es gandrīz nespēlēju traumas dēļ, un pēc studentu sporta noteikumiem varēju to darīt vēl vienu sezonu, ja būtu palikusi studēt maģistratūrā. Uzsākot profesionāļa karjeru, man iespēja vēl gadu spēlēt amatieros, par ko uzskata ASV studentu sacensības, iet secen. Tā arī bija tā mana smagā izvēle. Es atteicos no vēl viena gada Amerikas basketbolā.”

“TTT Rīga” ģenerālmenedžeris Egils Lūsis solīja zvaigznes Rīgā, arī “TTT Rīga” sastāvā, un apstiprināja, ka pilnībā sezonas budžets vēl nav nodrošināts, taču “ar sponsoriem ir vieglāk runāt, ja Eirolīgas spēlēs zāle ir pilna un televīzijas reitingi augsti.”

Padarītā darba vērtību noteiks tieši sekmes Eirolīgā. Runājot par startu Eirolīgā, Zībarts solīja katrā spēlē cīnīties par uzvaru. “Pirmais mērķis ir iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet rezerves variants – ieņemt piekto vai sesto vietu grupā, kas ļauj turpināt cīņu Eirokausā,”

Vērtējot grupu izlozi, treneris bija gandarīts: “Ir savādāk. Prāgas USK un UGMK ir regulāras Eirolīgas finālčetrinieka dalībnieces, UGMK – pagājušā gada čempione, kas saglabājusi un vēl papildinājusi sastāvu. Vēl noteikti lielākais pluss – komandas ir pilnīgi citas. Ir jaunas spēlētājas, jauni treneri. Gan spēlētājām, gan treneriem būs ļoti interesants darbs priekšā – iepazīt šīs komandas, saprast, kā tās spēlē, kuras ir pretinieka spēlētāju stiprās un vājās puses un kā to izmantot. Tas tikai veicinās attīstību. Ja tu spēlē pret jau zināmu komandu, tev jau galvā ir kādi stereotipi, un varbūt esi pašpārliecināts vai gluži otrādi nobijies. Šogad noteikti tas būs daudz savādāk, un sniegs jaunas emocijas.”

Pirmā grupas spēle Eirolīgā “TTT Rīga” komandai šosezon būs 16.oktobrī savā laukumā ar Prāgas USK vienību, pēdējā – 26.februārī izbraukumā ar kvalifikācijas kārtas uzvarētājām. Tajā cīņā par iekļūšanu Eirolīgas grupu turnīrā tiksies Anetes Šteinbergas pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” no Itālijas un Aijas Putniņas iepriekšējās sezonas klubs Miškolcas DVTK no Ungārijas.

Rīga, 26.jūl., LETA. Latvijas sieviešu basketbola komandas “TTT Rīga” sastāvu papildinājušas Kitija Laksa, Paula Strautmane un Zenta Meļņika, kuras aizvadītajā sezonā spēlēja ārzemēs.

“TTT Rīga” komanda ceturtdien Rīgas domes Rātsnama Portretu zālē aizvadīja pirmssezonas preses konferenci, kuras laikā atklāja, ka turpmāk titulētajā Latvijas klubā spēlēs trīs pērnās sezonas leģionāres – Laksa, Strautmane un Meļņika. Divas no šīm spēlētājām pirms aptuveni mēneša piedalījās Rīgā notikušajā Eiropas čempionātā, bet Laksai un Meļņikai šī būs atgriešanās rīdzinieču rindās.

Laksa aizvadītajā sezonā spēlēja Dienvidfloridas Universitātes komandā, bet tās rindās paspēja aizvadīt vien trīs spēles, jo iedzīvojās kājas savainojumā. Spēlētāja koledžu basketbolā guvusi 1715 punktus, kas ir sestais labākais rezultāts Dienvidfloridas Universitātes komandas vēsturē.

Laksa 2017.gada sezonā tika iekļauta konferences simboliskajā pieciniekā un tika atzīta par Dienvidfloridas Universitātes gada labāko sportisti.

Spēlētājai šī būs atgriešanās Rīgas komandā, jo tās rindas viņa pārstāvēja pirms devās studēt un spēlēt uz ASV, bet jau kopš jauniešu vecuma Laksa regulāri pārstāvējusi dažāda vecuma izlases, kas piedalījušās Eiropas čempionātos un Pasaules kausa izcīņā.

Tikmēr Strautmane pēdējās četras sezonas pārstāvēja Kvinnipakas Universitāti, kas spēkojās Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā. Debijas gadā ASV spēlētāja iekļuva savas konferences simboliskajā debitantu izlasē, bet šajā čempionātā viņa kopumā nospēlējusi 115 spēles, kurās izcēlās ar 994 punktiem. Savukārt pagājušajā sezonā viņa 29 mačos vidēji spēlē guva 9,2 punktus. Tāpat kā Laksa arī Strautmane vairākkārt pārstāvējusi Latvijas izlasi dažāda vecuma starptautiskajās sacensībās.

Savukārt Meļņika pērn spēlēja Itālijas A sērijas čempionātā, kurā pārstāvēja Sanmartīno “Fila” vienību, kas spēja aizspēlēties līdz izslēgšanas spēļu pusfinālam, tajā piedzīvojot zaudējumu. Pati spēlētāja aizvadītajā sezonā vidēji spēlē izcēlās 8,9 punktiem un 5,5 atlēkušajām bumbām. Iepriekš viņa arī spēlējusi Ungārijas un Zviedrijas komandās, bet “TTT Rīga” viņa pēdējo reizi spēlēja 2015./16.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas “TTT Rīga” spēlēs Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā. Pēc iekļūšanas ceturtdaļfinālā pagājušajā sezonā 2019./2020.gada sezonu klubs uzsāks pamatturnīrā.

A apakšgrupā kopā ar Rīgas klubu spēlēs divu pēdējo sezonu čempione Jekaterinburgas UGMK no Krievijas, Orenburgas “Nadežda” no Krievijas, Prāgas ZVVZ USK no Čehijas, Buržas “Tango” no Francijas, Brenas “Etixx Mithra Castors” no Beļģijas un “Čukurova” no Turcijas.

Šīm komandām pievienosies viena kvalifikāciju pārvarējusī komanda – Anetes Šteinbergas pārstāvētā Itālijas vienība Venēcijas “Umana Reyer” vai Ungārijas komanda Miškolcas DVTK, kurā iepriekšējo sezonu noslēdza Aija Putniņa.

UGMK ir pēdējo divu sezonu Eirolīgas čempione un jau 11 gadus pēc kārtas uzvarējusi Krievijas meistarsacīkstēs, kur kopumā tikusi pie 13 tituliem. Tikmēr Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā “Nadežda” iepriekšējā sezonā triumfēja Vecā kontinenta otrajā prestižākajā klubu turnīrā FIBA Eirokausā, bet Krievijā izcīnīja bronzas medaļas.

Savu valstu čempione ir arī ZVVZ USK un “Etixx Mithra Castors” komandas, “Čukurova” ir Turcijas vicečempione, bet “Tango” – Francijas čempionāta pusfināliste.

Pamatturnīrā komandas aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, noskaidrojot četras finālčetrinieka turnīra dalībnieces.

“TTT Rīga” basketbolistes šogad pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas sasniedza Eiropas labāko astoņnieku. Latvijas vadošā komanda ceturtdaļfināla sērijā atzina spēcīgās UGMK pārākumu, Krievijas klubam pēc tam triumfējot finālčetrinieka turnīrā.

“TTT Rīga” aizvadītās sezonas Eirolīgas turnīru sāka no kvalifikācijas, tajā divu spēļu summā pārspējot Šteinbergu un “Umana Reyer” komandu, bet 2019./2020.gada sezonā Latvijas vienībai būs tiesības spēlēt jau pamatturnīrā.

“TTT Rīga” Eirolīgā iepriekšējo reizi spēlēja no 2007. līdz 2011.gadam. Nevienā no četrām sezonām Latvijas komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.

“TTT Rīga” šajā sezonā triumfēja Eiropas Sieviešu basketbola līgā (EWBL) un jaunizveidotajā Baltijas līgā, kā arī izcīnīja savu 18. Latvijas čempiontitulu.

Basketbola klubs “TTT Rīga” vienojies par viena gada līgumu ar Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētāju Kitiju Laksu (184cm, 21.05.1996, Kolibri).

Mārtiņš Zībarts, “TTT Rīga” galvenais treneris “Esam ļoti priecīgi par Kitijas Laksas izvēli profesionālo karjeru sākt TTT rindās. Kitijas piesaiste starpsezonā bija viena no kluba prioritātēm. Viņa ir izcila snaipere un mentāli ļoti stipra spēlētājas. Šīs spējas ļaus mums kļūt par stiprāku komandu. Treneru kolektīvs centīsies Kitijai palīdzēt atgūt labāko formu. Spēlējot Eirolīgā, būs lieliska iespēja progresēt un kopā sasniegt izvirzītos mērķus.”

Kitija Laksa TTT rindās debitēja 2012. gada 13. oktobrī, Latvijas-Igaunijas līgas mājas spēlē pret “AmEst Rapla” vienību. Uzbrucēja trīs sezonās 38 no 78 spēlēm sāka starta pieciniekā, guva 728 punktus, izcīnīja 183 atlēkušās bumbas un izdarīja 54 rezultatīvas piespēles. Trenera Aigara Neripa vadībā kļuva par divkārtēju Latvijas čempioni un divkārtēju Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāju.

Rīgas Franču liceja audzēkne 2015.-2019. gadā studēja “South Florida” universitātē Tampā, ASV, iegūstot bakalaura grādu psiholoģijā. Laksa trīs gadus pēc kārtas sasniedza “American Athletic Conference” līgas finālu un palīdzēja “Bulls” komandai trīsreiz kvalificēties NCAA čempionātam.

Laksa studentes karjeras laikā 86 no 99 spēlēm sāka “USF Bulls” starta pieciniekā. Viņa guva 1764 punktus, izcīnīja 312 bumbas un izdarīja 97 piespēles. Laksa 2018. gada sezonā sasniedza divus NCAA pirmās divīzijas rekordus – iemeta 11 trīspunktu metienus vienā spēlē pēc kārtas un realizēja brīvmetienus ar 96,5% precizitāti (111/115). Martā pieņēma lēmumu nepiedalīties WNBA draftā.

Spēlētāja 2016. gadā treneru balsojumā vienbalsīgi tika atzīta par “American” līgas sezonas labāko pirmgadnieci. Nākamajās divās sezonās viņa divas reizes tika iekļauta līgas simboliskajā komandā, turklāt 2018. gada sezonā kļuva par vienīgo spēlētāju, kura divreiz guva vismaz 40 punktus.

Latvijas valstsvienībā debitēja 2013. gada 11. maijā Alītā. Mēnesi vēlāk viņa kļuva par “EuroBasket Women 2013” jaunāko spēlētāju, kura izgājusi laukumā. Izlasi pārstāvējusi trīs Eiropas finālturnīros (2013, 2015, 2017) un Pasaules kausā (2018), 51 spēlē gūstot 293 punktus. Jaunatnes izlasēs 51 spēlē sametusi 654 punktus. Pirmā trenere Mudīte Zandere. Latvijas gada basketboliste – 2018.

TTT Rīga: astoņpadsmitkārtējas Latvijas čempiones (1992-1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010-2011, 2014-2019), Latvijas-Igaunijas līgas čempiones (2014-2018), Eiropas līgas čempiones (2016, 2019), Eiropas kausa “Top 16” (2016-2018) un Eirolīgas “Top 8” komanda (2019).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par