“TTT Rīga” spēlētāja Pilābere par jogas nodarbībām: Patīk stiepšanās vingrinājumi

Karlīne Pilābere
Karlīne Pilābere | Foto: "TTT Rīga"

Latvijas vadošā sieviešu basketbola kluba “” spēlētāja brīvajā laikā nodarbojas ar jogu, kā arī darbojas ģimenes uzņēmumā, sarunā ar kluba preses dienestu atklāja pati sportiste.

Ir 22. oktobris, komanda trenējas astoto nedēļu. Kāds ir tavs dienas režīms?
Superīgs (smejas). TTT pārgāja uz vienu treniņu dienā, tādēļ no rīta varu aizvest bērnus uz dārziņu. Aizeju mājās, pabrokastoju un lēnā garā braucu uz treniņu. Pēc nodarbības izdaru visas procedūras. Ir pēcpusdiena – varu pastrādāt vai pamācīties. Arī pietiekami daudz laika, lai atjaunotos.

Pāreja uz vienu treniņu dienā ir labi?
Man patīk tāds režīms. Protams, treniņš kļuvis garāks un grūtāks, bet laika plānošanas ziņā jaunā kārtība ir labāka. Teici, ka uz dārziņu braucat ar velosipēdiem. Jaunākais dēls iemācījās braukt un var salīdzinoši mierīgi uzvesties uz ceļa. Baudām velo brīvību – bez sastrēgumiem. Protams, uz ielas ir neliels stress – jāvēro satiksme, taču citādi forši.

Sanāk, ka vari aizbraukt uz treniņu pēc rīta sastrēgumiem un līdzīgi atgriezties?
No Teikas tāpat jābrauc pusstunda, taču braucamlaiks ir ļoti izdevīgs. Vakaros sadalām pienākumus – vīrs pēc darba dodas pakaļ bērniem un izstaigājas, es gatavoju vakariņas. Pēcpusdiena paiet mierīgi, varu atpūsties.

TTT trenējas bijušajā noliktavā Šampēterī. Kā šeit patīk?
Patīk ideja, ka veca noliktava netiek pamesta, bet tajā notiek aktīva dzīve. Basketbola zāle treniņiem ir ideāla, aizvadām šeit arī pārbaudes spēles. Žēl, ka tā nevar būt mājas spēļu zāle – tādas priekšrocības mums nav. Olimpiskais sporta centrs bija tuvāk mājām, taču tagad nav jābrauc sastrēgumu laikā.

Kā vērtē TTT šīssezonas modeli?
Labākajā sastāvā vēl neesam trenējušās – visu laiku kāds pietrūkst (Taisija Udodenko ar komandu sāka trenēties 20. oktobrī). Varbūt devītajā nedēļā visas beidzot būsim kopā. Sastāvs ir ātrs, patīk.

Visas pārbaudes spēles – tikai pret puišiem.
Uzskatu, ka tā ir mūsu priekšrocība – reti kura meitene ir tik atlētiska vai ātra.

Katra TTT spēlētāja pirms un pēc treniņa veic individuālus vingrinājumus. Kādi ir tavējie?
Pagājušās sezonas sākumā ieplēsu muskuli pie Ahileja cīpslas. Ahili – mana problēmu zona. Individuālie vingrojumi paredzēti to nostiprināšanai. Mugurai šobrīd īpašu vingrinājumu nav (trīs reizes piesit pie galda). Kad jūtu, ka ķermenim vajag, mājās nodarbojos ar jogu.

Ar jogu nodarbojies pašmācības ceļā vai mācies no kāda?
Esmu gājusi uz jogas studiju pie trenera, taču dažādus video ar pamācībām var atrast “YouTube”. Atliek izvēlēties piemērotākos – izmantot mājas apstākļos un iekļaut treniņprocesā. Patīk stiepšanās vingrinājumi. Izstaipīt visus muguras muskuļus pēc lielākām slodzēm. Tas vairāk ir starpsezonā – sezonas laikā izturības vingrinājumu netrūkst. Bērni vingro ar mammu? Man patīk vingrinājumus izpildīt perfekti. Bērniem nepatīk, ka visu laiku koriģēju un laboju. Laikam jākļūst pielaidīgākai (smaida).

Ko tev patiktu darīt pēc basketbola?
Pēdējos astoņus gadus ar brāļiem darbojos kopīgā uzņēmumā – esmu klientu un finanšu speciāliste. Ģimenes uzņēmumā varu to darīt visu mūžu. Par pārējo vēl domāju – var dažādi. Dzīve ir fantastiska un iespējām pilna.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par