“TTT Rīga” un RSU pārliecinoši apspēlē Lietuvas klubus

09/10/2021 16:24

Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) elites grupas spēlēs sestdien Latvijas komandas “TTT Rīga” un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārliecinoši uzvarēja Lietuvas komandas. RSU mājinieču lomā sagrāva Klaipēdas “LCC tarptautinis universitetas” ar rezultātu 111:26 (23:7, 34:7, 29:7, 25:5).

RSU rindās visas spēlētājas guva punktus un pavadīja vairāk nekā 13 minūtes laukumā. Mājinieču komandas rezultatīvākā spēlētāja Marta Leimane guva 20 punktus, atdeva septiņas rezultatīvas piespēles un sakrāja augstāko lietderības koeficientu komandā 31. Juta Harčenko guva 13 punktus un sakrāja septiņas atlēkušās bumbas, bet Māra Mote, Elīna Sičeva, Liza Čumika un Enija Vīksne katra pievienoja 12 punktus. Klaipēdas vienībā deviņi punkti tika Gustei Drakšaitei un Vaņai Petrovičai. “TTT Rīga” “Daugavas” sporta namā uzveica Kauņas “Aistes LSMU” ar rezultātu 87:62 (34:16, 11:15, 27:9, 15:22).

Rīgas vienības labā rezultatīvākās spēlētājas bija Ieva Pulvere un Daugile Šarauskaite, katrai gūstot pa 22 punktiem. Šarauskaite pievienoja arī 11 atlēkušās bumbas, kā arī sakrāja augstāko lietderības koeficientu 32. Vanesa Jasa pievienoja 12 punktus un četras rezultatīvas piespēles.

Kauņas komandā rezultatīvākā spēlētāja ar 15 gūtiem punktiem bija Greta Stašeliene, bet vēl 13 punktus komandas labā guva Martina Petrenaite. Pirms tam “TTT Rīga” jau aizvadīja vienu spēli, kurā izbraukumā ar rezultātu 89:68 uzvarēja Liepājas komandu.

Baltijas līgas elites grupas turnīrā piedalās 12 komandas – pa piecām no Latvijas un Lietuvas, kā arī divas no Igaunijas. Pēc divu apļu turnīra divas labākās komandas kvalificēsies finālčetrinieka turnīram, savukārt 3.-6.vietas ieguvējas ceturtdaļfināla sērijās noskaidros vēl divas “Final” 4 dalībnieces.