TTT zaudē Ungārijā, noslēdzot pirmo apli ar bilanci 4-3

20/12/2018 20:42

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā “TTT Rīga” ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas mačā izbraukumā ar 55:68 (18:22, 14:19, 13:12, 10:15) piekāpās Ungārijas flagmanim Šopronas “Uniqua”, noslēdzot grupu sacensību pirmo apli.

“TTT Rīga” sastāvā rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Šeja Pedija, kamēr desmit punktus un sešas atlēkušās bumbas pievienoja Gunta Baško.

Jau ar mača sākumu neliela iniciatīva piederēja Šopronas komandai, kas regulāri spēja izvirzīties vadībā ar pāris punktiem. Līdz ar to “TTT Rīga” basketbolistes teju visu laiku pavadīja, dzenoties pakaļ pretiniecēm. Tiesa, pirmās desmit minūtes tik un tā nācās noslēgt ar četru punktu deficītu (18:22). Laukumā gan bija vērojama ļoti līdzvērtīga cīņa – “Uniqua” basketbolistes otrās ceturtdaļas sākumā panāca 25:20, tomēr rīdzinieces atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, kas ļāva panākt neizšķirtu.

Šāds “TTT Rīga” izrāviens lika mājinieču trenerim ņemt minūtes pārtraukumu, kas vainagojās panākumiem, jo Šopronas vienības basketbolistes pēc tā veica 2:10 izrāvienu, iegūstot lielāko pārsvaru šajā spēlē. Tas jau minūtes pārtraukumu lika ņemt Mārtiņam Zībartam, turklāt arī šāds solis izrādījās veiksmīgs, jo rīdzinieces atspēlēja uzreiz piecus punktus, panākdamas 32:35, bet līdz lielajam pārtraukumam “Uniqua” pārsvaru atkal spēja palielināt un atpūtā devās ar drošu deviņu punktu vadību – 41:32.

Otro puslaiku ar diviem gūtiem punktiem iesāka “Uniqua”, kas tādējādi panāca jau 11 punktu pārsvaru. Tiesa, tālāk mājinieces tā arī neatrāvās, tomēr Rīgas komandai pavisam grūti klājās ar atspēlēšanos, jo trešajā ceturksnī tuvāk par sešiem punktiem tā arī neizdevās pietuvoties. Kopumā laukumā bija vērojama ļoti līdzvērtīga cīņa bez lieliem izrāvieniem.

Šopronas komanda kontrolēja notikumus laukumā un uzņēmās pozicionālu un mierīgu spēli. Tiesa, neapmierināts par tiesnešu darbu, trešās ceturtdaļas beigās no zāles tika padzīts mājinieču galvenais treneris Roverto Injigess. Šādā spēles manierē “TTT Rīga” basketbolistēm tā arī neizdevās atspēlēties, kā rezultātā tika piedzīvots bezierunu zaudējums ar 53:68.

Pēc šīs spēles ir noslēdzies FIBA Eirolīgas grupu turnīra pirmais aplis.

B grupas kopvērtējumā uzvaras visās septiņās spēlēs guvusi Kurskas “Dinamo”, kam ar četrām uzvarām seko Šopronas “Uniqua”, Aijas Putniņas pārstāvētā “Perfumerias Avenida”, Stambulas “Fenerbahce” un “TTT Rīga”. Piektā ar trim panākumiem ir Šarlevilmezjēras “Flammes Carolo”, kamēr divus panākumus guvusi Antākijas “Hatay”. Savukārt Pirejas “Olympiakos” zaudējusi visās septiņās spēlēs.

Labākās četras vienības cīnīsies Eirolīgas izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Šopronas sieviešu basketbola klubs dibināts jau 1921.gadā, bet par Ungārijas čempionu tas kļuvis 12 reizes, tostarp pēdējos četros gados. Tāpat tas 1998.gadā triumfēja Liliānas Ronketi kausā, pēc komunisma krišanas kļūstot par pirmo Ungārijas sieviešu basketbola komandu, kas triumfējusi starptautiskā turnīrā.

Ungārijas čempionvienība regulāri izcēlusies arī ar panākumiem Eirolīgā. Vēl tikai šogad tā turnīra finālā ar 53:72 piekāpās Krievijas flagmanim Jekaterinburgas UGMK. Tiesa, pirms tam labāko četrinieks tika sasniegts tikai vienu reizi – 2009.gadā, kad gūta ceturtā vieta.

Latvijas komandas mērķis ir iekļūt labāko sešiniekā starp grupas astoņām komandām. Labākās četras vienības cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eurokausa ceturtdaļfinālā.

“TTT Rīga” oktobrī pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezās Eirolīgas pamatturnīrā, jo kvalifikācijā divu maču summā pārspēja Anetes Šteinbergas pārstāvēto Itālijas klubu Venēcijas “Umana Reyer”.

Eirolīgas A grupā cīnās Jekaterinburgas UGMK, “Nadežda”/”Čukurova” (abas – Krievija), Prāgas ZVVZ USKA (Čehija), “Bourges Basket” (Francija), Brenas “Etixx Mithra Castors” (Beļģija), Skio “Familia” (Itālija), Polkovices CCC (Polija) un ESBVA (Francija).

“TTT Rīga” Eirolīgā iepriekšējo reizi spēlēja no 2007. līdz 2011.gadam. Nevienā no četrām sezonām Latvijas komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas.