Tuhelam pirmais panākums pie “Chelsea” stūres

31/01/2021 23:39
Tomass Tuhels

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Londonas “Chelsea” svētdien sarūpēja pirmo uzvaru savam jaunajam galvenajam trenerim Tomasam Tuhelam. “Chelsea” savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja “Burnley” komandu.

Tuhels “Chelsea” stūri pārņēma otrdien, amatā nomainot kluba leģendu Frenku Lempardu. Trešdien “Chelsea” vienmuļā mačā nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Vulverhemptonas “Wanderers”, bet svētdien, patiecoties diviem spāņu aizsargu vārtiem, sagādāja trenerim pirmo uzvaru.

Vispirms piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Sezars Azpiliketa pēc Kelama Hadsona-Odoja piespēles ar spēcīgu sitienu trieca bumbu zem vārtu pārliktņa. Savukārt sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Markuss Alonso, asistējot Kristianam Pulisičam, saņēma bumbu pie vārtsarga laukuma stūra, nolika to pa sitienam un no gaisa sita mērķī – 2:0. Alonso šī bija pirmā spēle pēc četru mēnešu pārtraukuma.  “Ja vārtus gūst divi aizsargi, tas ir mājiens mūsu uzbrūkošajiem spēlētājiem. Mums pietrūkst pēdējā pieskāriena soda laukumā, taču mēs pie tā strādāsim. Taču nevaru sūdzēties un esam laimīgi, ka uzvarējām,” pēc mača teica Tuhels.

Citā spēlē patreizējā čempione “Liverpool” viesos ar 3:1 (0:0) pārspēja Vesthemas “United”. Vispirms 57. un 68.minūtē viesiem izcēlās Mohameds Salāhs, bet sešas minūtes pirms pamatlaika noslēguma punktu uzvarai pielika Džordžīno Veinaldums. Tikmēr Lesteras “City” mājās ar 1:3 (1:1) zaudēja Līdsas “United”. Uzvarētājiem visos trīs vārtos piedalījās Patriks Bemfords, kurš pats bija vienu reizi precīzs un divreiz asistēja komandas biedriem. Vēl svētdien Totenhemas “Hotspur”, nespēlējot savainotajam Herijam Keinam, viesos ar 0:1 (0:1) atzina Braitonas un Havas “Albion” pārākumu.

Premjerlīgas līderpozīcijā ar 44 punktiem 20 spēlēs ir Mančestras “City”, tālāk ar 41 punktu 21 cīņā seko Mančestras “United”, bet trešo vietu ar 40 punktiem ieņem “Liverpool”. Tālāk ar 39 punktiem ir Lesteras “City”, bet piekto vietu ar 35 punktiem ieņem Vesthemas “United”.