Tuhels: Pēc rezultāta izskatās, ka ir meistarības līmeņa atšķirība, taču tā tas nav

20/04/2023 10:55
Tomass Tuhels

Neskatoties uz pārliecinošu zaudējumu (1:4) UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā divu spēļu summā angļu čempioniem Mančestras “City”, vācu futbola granda Minhenes “Bayern” galvenais treneris Tomass Tuhels ir pārliecināts, ka abas komandas ir vienāda līmeņa.

“Starp komandām nav atšķirības meistarībā,” pēc neizšķirta trešdien atbildes mačā 1:1 (0:0) savā laukumā sacīja Tuhels. Pirmajā mačā Mančestrā mājinieki svinēja drošu panākumu 3:0, divu spēļu summā triumfējot ar 4:1.

“Jā, pēc rezultāta izskatās, ka ir meistarības līmeņa atšķirība, taču tā tas nav,” norādīja “Bayern” galvenais treneris. “Atšķirība bija spēlētāju pārliecībā un sagatavotībā.”

“Lai arī neko daudz viņiem neļāvām, tikām nežēlīgi sodīti,” par “City” panākuma iemeslu sacīja Tuhels. “Mēs spēlējām pret labāko Eiropas komandu šobrīd. Viņi ir vislabākajā sportiskajā formā.”

Jau vēstīts, ka atbildes spēles pirmā puslaika 38.minūtē 11 metru soda sitienu neprecīzi izpildīja norvēģu zvaigzne Ērlings Holanns, taču otrajā puslaikā viņam vajadzēja vien 12 minūtes, lai pārspētu Minhenes komandas vārtsargu, izvirzot vadībā viesus. “Bayern” panāca neizšķirtu 83.minūtē, kad Mančestras vienības vārtos bumbu raidīja Jošua Kimihs.

“Ērlings momentu realizācijā ir ļoti, ļoti labs,” savu uzbrukuma līderi paslavēja “City” galvenais treneris Hoseps (Peps) Gvardiola. “Viņš vēl ir ļoti jauns. Tieši šādos mačos spēlētāji iegūst pieredzi un paši spēlētāji to jūt.”

Gvardiola atzina, ka spēle Minhenē nav bijusi viegla un komanda ir patērējusi ļoti daudz spēku, lai uzvarētu summā. “Mēs esam pārguruši. Nezinu, kā spēsim atjaunoties uz maču pret Šefīldas “United” [Anglijas kausa izcīņas pusfinālā sestdien],” piebilda mančestriešu galvenais treneris.

Pusfinālā “City” pretinieki būs patreizējie čempioni Madrides “Real”, kas divu spēļu summā ar 4:0 pieveica citu premjerlīgas komandu Londonas “Chelsea”. Tikmēr otrā pusfināla pārī gaidāms Itālijas klubu “AC Milan” un “Inter” derbijs.

Pusfināla pirmie mači notiks 9.un 10.maijā, bet atbildes spēles tiks aizvadītas nedēļu vēlāk. UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides “Real” ar 1:0 pārspēja “Liverpool”. Šosezon fināls notiks 10.jūnijā Stambulā.