“Spartaks” mazākumā nosargā uzvaru, “Daugavpils” izcīna punktu deviņu cilvēku sastāvā

26/07/2020 21:05

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas otrais aplis svētdien “Jelgavai” sākās ar diviem Jurija Zaharkiva vārtiem un uzvaru savā laukumā pār “Tukums 2000/TSS” vienību, “Spartaks” Slokā svinēja uzvaru mazākumā, bet “Daugavpils” Liepājā izcīnīja neizšķirtu ar diviem noraidījumiem.

Dienas pirmajā duelī “Jelgava” Zemgalas Olimpiskajā centrā ar 2:1 (0:0) pieveica turnīra debitanti “Tukums 2000/TSS”.

Abus vārtus mājiniekiem guva Jurijs Zaharkivs, bet viesiem izcēlās Olabandžo Alexandrs Ogundži.

Vārti bija jāgaida līdz 57.minūtei, kad pretuzbrukumā no kreisās puses uz tukumnieku vārtiem centrējumu izdarīja Zaharkivs, to spēja aizskart Jons Skinderis, un bumba slaidā lokā pāri vārtsargam Ivanam Baturinam ielidoja vārtu tālajā stūrī.

Vārti tika ieskaitīti Zaharkivam, kuram tie bija jau ceturtie šajā čempionātā.

69.minūtē pēc teicamas piespēles viens soda laukumā pret “Jelgavas” vārtsargu nonāca Mateušs Cetnarskis, taču sitiens sanāca vājš un neprecīzs.

77.minūtē mājiniekiem 2:0 panāca Zaharkivs, kurš guva savus otros vārtus spēlē un ar pieciem “goliem” izvirzījās dalītā trešajā vietā virslīgas snaiperu sarakstā.

80.minūtē strīdīga aizmugure tika fiksēta tukumniekam Ogundži, tiesnesim nefiksējot vārtu gūšanu.

89.minūtē Ogundži tomēr tika pie vārtu guvuma, pirms tam izgājienā no sava soda laukuma kļūdoties mājinieku vārtsargam Vladislavam Kurakinam un rezultātam kļūstot 2:1 mājinieku labā.

Abas komandas šosezon tikās pirmajā spēlē, kurā arī ar 2:1 pārāki bija jelgavnieki.

Otrajā svētdienas duelī “Spartaks” Slokā pieveica “Metta” ar 2:0 (1:0).

Vārtus guva Čikezijs Nvaorisa un Sergejs Jerjomenko.

Pēc spēlētām 22 minūtēm viesus glāba pārliktnis, bet 31.minūtē Čikezijs Nvaorisa viesu soda laukumā apspēlēja Frenklinu Onvudivi, raidot bumbu vārtos, – 1:0.

Jau nākamajā minūtē bija bīstams moments pie mājinieku vārtiem, “Metta” futbolistiem ar īsām piespēlēm tiekot bīstami tuvu vārtiem, taču pēdējā piespēle adresātu nesasniedza.

Pirmā puslaika otro pusi aktīvāk aizvadīja “Metta”, taču 49.minūtē rezultāta starpību dubultoja mājinieki. Pēc Sergeja Jerjomenko sitiena pa vārtiem bumba skāra Normundu Uldriķi un ielidoja vārtos – 2:0.

59.minūtē pēc Badram Kamarā parādītās otrās dzeltenās kartītes (pirmā tika saņemta 42.minūtē) “Spartaks” palika mazākumā, taču vārtus nezaudēja.

Arī abu komandu pirmajā šīs sezonas duelī pārāki viesos ar 2:1 bija jūrmalnieki.

Vēl šodien “Liepāja” stadionā “Daugava” pēdējā 10.kārtas mačā spēlēja 1:1 (0:1) ar “Daugavpili”.

Vārtus mājiniekiem guva Ričards Fraidejs, bet viesiem – Marko Regža.

Otrajā minūtē ar otro stūra sitienu viesi guva vārtus, ar precīzu sitienu ar galvu izceļoties nesen no RFS uz “Daugavpili” pārnākušajam Regžam, – 1:0 viesu labā.

57.minūtē rezultāts kļuva neizšķirts. Laužoties caur laukuma centru, ar daudzām mazām piespēlēm un bumbas iesprūšanu spēlētāju jūklī viens pret vienu no kreisās puses nokļuva Fraidejs, kurš ar māņu kustību apspēlēja viesu vārtsargu Ivanu Dubodelovu un panāca 1:1.

64.minūtē “Daugavpils” palika mazākumā, kad otro dzelteno plāksteri savā priekšā ieraudzīja Daniels Addžetejs, bet 73.minūtē Dubodelovs stāvēja tieši tajā vietā vārtos, kur pēc centrējuma lidoja bumba.

78.minūtē otro dzelteno kartīti un noraidījumu saņēma arī Regža, atstājot viesus deviņu spēlētāju sastāvā, taču “Daugavpils” izturēja liepājnieku spiedienu.

Turklāt kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Kristiana Toresa sitiena vēl tika norībināts arī mājinieku vārtu stabs, taču mačs beidzās neizšķirti.

Abu vienību šīs sezonas pirmajā cīņā uzvaru ar 2:0 svinēja “Liepāja”.

Virslīgas līderpozīcijās pēc desmit kārtām joprojām ir “Riga”, kas iekrājusi 27 punktus, par trim punktiem apsteidzot ilgi pirmajā vietā pabijušo RFS. Trešo vietu ar 17 punktiem deviņos dueļos iekrājis Jūrmalas “Spartaks”, 15 punkti ir “Valmierai”, 14 punkti – “Ventspilij”, bet “Jelgavai” ir 12 punkti. Tālāk ar 11 punktiem deviņās spēlēs seko “Liepāja”, desmit punkti ir “Daugavpilij”, astoņus punktus iekrājusi “Metta” komanda, kamēr “Tukums 2000″/TSS ticis pie diviem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.