“Tukums 2000/Telms” jaunu “Optibet Virslīgas” sezonu sāk ar uzvaru

12/03/2023 17:12
Tukums 2000/Telms

“Tukums 2000″/”Telms” komanda svētdien izcīnīja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas pirmās kārtas spēlē. Sezonas pirmajā mačā tukumnieki ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja “Daugavpili”.

Laukuma saimnieki vienīgos vārtus guva spēles 60.minūtē, kad pēc vairākiem sitieniem pa pretinieku vārtiem Bogdans Samoilovs pamanījās savaldīt bumbu un raidīt to tīklā.

Tikmēr citā mačā Marko Regžam gūstot uzvaras vārtus pēdējā minūtē, “Riga” komanda izglābās no zaudētiem punktiem pret turnīra debitanti futbola skolu “Jelgava”. “Riga” savā laukumā jelgavniekus uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0).

Jelgavas klubam pirmos vārtus virslīgā guva Oskars Rubenis, bet rīdziniekiem pamatlaikā izcēlās Hrvoje Babecs. Lai gan neapšaubāmi mača favorīti bija Rīgas futbolisti, tomēr zemgalieši izrādīja cienījamu pretestību, pirmajā puslaikā mājiniekus no zaudētiem vārtiem glābjot vārtsargam Nilam Tomam Puriņam.

Otrā puslaika ievadā, 52.minūtē, “Riga” tomēr panāca 1:0, vārtu priekša sekmīgi nospēlējot Babecam. Tomēr puslaika viducī, 68.minūtē, pēc stūra sitiena bumba nonāca pie uz maiņu nākušā Rubeņa, kurš ar tālu un zemu sitienu trieca bumbu mērķī un panāca 1:1.  Spēle jau tuvojās negaidītam neizšķirtam, taču kompensācijas laika ceturtajā minūtē pēc Raivja Andra Jurkovska piespēles Regža vārtu priekšā dabūja bumbu tīklā un izrāva rīdziniekiem uzvaru.

Čempionāts sestdien sākās ar “Valmieras” un RFS bezvārtu neizšķirtu, “Metta” un “Liepājas” spēle tika pārcelta uz vēlāku laiku laika apstākļu dēļ, bet Ķekavas “Auda” Rīgā ar 2:0 pārspēja Salaspils “Super Nova”.

Šajā sezonā futbola virslīgā startēs desmit komandas – “Valmiera”, “Riga”, RFS, “Liepāja”, “Auda”, “Daugavpils”, “Tukums 2000″/”Telms”, “Metta”, Salaspils “Super Nova” un jaunpienācēja “Jelgava”. Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”. Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezona ir zīmīga ar to, ka Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.