“Tukums 2000″/TSS futbolisti svin otro uzvaru, “Liepājai” panākums Kurzemes derbijā

25/10/2020 16:01
FK Tukums 2000/TSS

“Liepājas” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 23.kārtas spēlē divu Kurzemes komandu duelī viesos ar 2:0 (0:0) pārspēja “Ventspili”.

Pēc uzvaras piektajā pozīcijā esošie liepājnieki ceturtajai vietai, kuru ieņem “Ventspils”, pietuvojušies līdz diviem punktiem. Ceturtā vieta sezonas noslēgumā var dot ceļazīmi uz nākamā gada UEFA Eiropas Konferences līgas turnīru.

Mača pirmajā puslaikā bīstamu momentu nebija, taču laukumā ritēja bezkompromisa cīņa, futbolistiem atzīmējoties ar vairākiem asiem pārkāpumiem.

Otrajā puslaikā komandas jau mērķtiecīgāk devās uz vārtiem un, tuvojoties puslaika vidum, pēc izcilas liepājnieku saspēles soda laukumā tika nogāzts Artūrs Karašausks. 11 metru soda sitienu devās izpildīt Dodo, kurš 64.minūtē panāca 1:0 “Liepājas” labā.

Deviņas minūtes vēlāk pēc Karašauska izcilas piespēles Mārtiņš Ķigurs ar spēcīgu sitienu norībināja mājinieku vārtu pārliktni, taču bumba atlēca atpakaļ laukumā. Liepājnieki vadībā nostiprinājās sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc stūra sitiena izspēles bumbu soda laukumā centrēja Eduards Tīdenbergs, pēc kura piespēles Dodo panāca 2:0.

Ventspilnieki pēdējā laikā ir ieskrējušies – iepriekšējās sešas spēles aizvadot bez zaudējumiem, no tām četras uzvaras, divas no tām – Latvijas kausā. Pēdējās cīņās ventspilnieki virslīgas spēlē viesos ar 2:1 pieveica Jūrmalas “Spartaku”, bet pēc tam Latvijas kausa ceturtdaļfinālā pēc “sausā” neizšķirta pēc 120 spēles minūtēm pēcspēles sitienos pieveica “Jelgavu”.

Arī “Liepāja” sagaida čempionāta beigu daļu lieliskā sportiskajā formā. Atskaitot 1:2 zaudējumu saturīgā spēlē pēdējā virslīgas mačā ar “Riga”, liepājniekiem virslīgā un Latvijas kausa spēlēs tas ir vienīgais zaudējums pēdējos 12 mačos. Turklāt arī uz novembri atliktajā spēlē Liepājā mājinieki līdz mača pārtraukšanai elektrības padeves problēmu dēļ bija vadībā ar 1:0 pret RFS.

Abās komandās bija spēlētāju iztrūkums. Mājiniekiem sastāvā diskvalifikācijas dēļ iztrūka Daniils Ulimbaševs, bet viesiem – Ingars Sarmis Stuglis.

Šosezon komandu savstarpējās cīņas beigušās ar “Ventspils” uzvaru 2:1 un neizšķirtu 1:1.

Citā spēlē “Optibet” Latvijas futbola virslīgas debitante “Tukums 2000″/TSS svinēja savu otro uzvaru sezonā.

Tukumnieki savā laukumā ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja “Metta” komandu.

Uzvara Tukuma komandai ļāva uzlabot teorētiskās izredzes neizkrist no virslīgas, jo tagad rīdzinieki ir piecu punktu attālumā. Tiesa, Jurģa Kalna vadītajai vienībai atlikušajās četrās kārtās jātiekas ar turnīra tabulas augšgala komandām.

Rīdzinieki pirmos vārtus guva 37.minūtē pēc stūra sitiena, kad Raimonds Krollis pāradresēja bumbu Frenklinam, kurš bija precīzs no pāris metriem. Pirms tam Krollis ar bīstamu sitienu apdraudēja mājinieku vārtu drošību.

Otrā puslaika sākumā tukumnieki viesus noķēra pretubzrukumā, Olabandžo Ogundži pēc piespēles saņemšanas nonāca viens pret vārtsargu un 48.minūtē raidīja bumbu mērķī – 1:1. Tukumnieki turpināja izdarīt spiedienu, un 62.minūtē pirmajos vārtos asistējušais Emeka Bazils no pašas priekšas panāca 2:1.

Puslaika turpinājumā bumbu vārtos ieradīja arī pretinieki, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs. Turklāt pamatlaika pēdējā minūtē rīdziniekus vēlreiz sarūgtināja Bazils, kurš nonāca uzbrukuma smailē un vēlreiz pārspēja viesus.

Tukumnieki 4.oktobrī svinēja kluba vēsturē pirmo uzvaru virslīgā, pēdējās minūtēs ar rezultātu 2:1 pārspējot “Daugavpili”. Pēc tam divreiz tika spēlēts ar “Valmieru”, virslīgas mačā zaudējot ar 0:5, bet Latvijas kausa ceturtdaļfinālā piekāpjoties vien spēles kompensācijas laikā.

“Tukums 2000″/TSS komandai nevarēja palīdzēt uz vienu spēli diskvalificētais pussargs Pems Daljopa Semjuels, bet “Metta” – Lūkass Vapne.

Savstarpējās spēlēs šogad uzvarējusi “Metta” – 3:1 un 2:0.

“Riga” komanda svētdien svinēja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 23.kārtas spēlē, turpinot bruģēt ceļu uz savu trešo titulu pēc kārtas.

Rīdzinieki savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja “Daugavpili”.

Spēles ievadā rīdzinieku vārtus apdraudēja Marko Regža, taču rezultātu vēlāk atklāja mājinieki. Mača 16.minūtē pēc stūra sitiena soda laukumā “otrajā stāvā” uzvarēja “Riga” kapteinis Stefans Paničs, kurš raidīja bumbu mērķī – 1:0.

Rīdzinieki vadībā nostiprinājās 67.minūtē, kad pēc Pedrinju piespēles soda laukumā precīzs ar galvu bija uz maiņu nākušais Kulē Mbombo.

“Riga” komandai līdz sezonas beigām palikušas piecas spēles. Tuvākā sekotāja RFS ir 12 punktu attālumā, taču vicelīderiem šobrīd ir divas spēles rezervē.

RFS mājās ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja “Jelgavu”.

RFS vadībā izvirzīja Tomislavs Šaričs, kurš pēc stūra sitiena saņēma Vitālija Jagodinska pāradresētu bumbu un ar galvu to raidīja vārtos, 18.minūtē panākot 1:0. Jelgavnieki jau pēc nospēlētās pusstundas palika desmit vīru sastāvā, jo par nesportisku rīcību sarkano kartīti saņēma Boriss Bogdaškins.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki vēlreiz ieraidīja bumbu viesu vārtos, taču aizmugures dēļ vārti netika ieskaitīti. Mača otrajā daļā galvaspilsētas klubs nespēja vēlreiz uzlauzt zemgaliešu vārtus, un mačs noslēdzās ar 1:0 RFS labā.

RFS pēdējoreiz zaudēja augusta beigās Belgradā Eiropas līgas kvalifikācijas mačā pret “Partizan”. Kopš tā laika astoņās spēlēs RFS ir sešas uzvaras, pēdējās divas no tām svinot pret “Spartaku” (2:1) un “Riga” (3:2).

Jelgavnieki pēc četru nezaudētu spēļu sērijas aizvadīšanas virslīgā un Latvijas kausa izcīņā, trīsreiz atstājot laukumu kā uzvarētāji, pēdējos trīs mačus ir zaudējuši – iepriekš savā laukumā ar 0:2 atzīstot “Riga” pārākumu un Latvijas kausā pēcspēles sitienos piekāpjoties “Ventspilij”. Izlašu pārtraukumā “Jelgava” šķīrās no septiņiem futbolistiem, kuru vidū bija arī šīs sezonas vienības labākais vārtu guvējs Jurijs Zaharkivs.

RFS nevarēja palīdzēt uz vienu spēli diskvalificētais Sedriks Kuadio.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Pirmo vietu turnīra tabulā ar 60 punktiem 22 mačos ieņem “Riga”, kas par deviņiem punktiem apsteidz RFS, kas aizvadījusi 21 spēli. 39 punkti ir “Valmierai”, 34 punkti – “Ventspilij”, 29 punkti 21 spēlē – “Liepājai”, bet 28 punkti – “Spartakam”. Tālāk ar 21 punktu ir “Jelgava”, 19 punktus iekrājusi “Daugavpils”, par trim mazāk – “Metta”, kamēr “Tukums 2000″/TSS ticis pie 11 punktiem.