Tukums 2000/TSS piesaista poļu galveno treneri

Mareks Zubs, sportazinas.com
Mareks Zubs | Foto: Paweł Polecki / East News

Pērnās sezonas “komanda.lv” pirmās līgas uzvarētāji “” savu pirmo sezonu “Optibet” Latvijas futbola virslīgā aizvadīs poļa speciālists Mareka Zuba vadībā, savā “Facebook” lapā informē klubs.

Jau iepriekš bija izskanējušas baumas, kad Zubs varētu pievienoties Tukuma komandai, bet ceturtdien tas tika apstiprināts oficiāli.

“Ar lepnumu varam apstiprināt, ka Mareks ir pievienojies “Tukums 2000/TSS” futbola saimei, un gaidāmajā sezonā palīdzēs tukumniekiem savu pirmo gadu valsts augstākajā futbola sabiedrībā aizvadīt pēc iespējas labāk,” teikts “Facebook” ierakstā.


Zubs kā treneris strādā kopš deviņdesmito gadu sākuma, ir vadījis daudzas poļu komandas, un kā trenera palīgs ir strādājis arī Polijas valstsvienībā. Kopš 2010.gada trenera gaitas Zubu ir vedušas ārpus dzimtās Polijas. Pie kaimiņu lietuviešu komandas Viļņas “Žalgiris” stūres divas reizes viņš ir izcīnījis Lietuvas čempionu titulu, trīs reizes ieguvis Lietuvas kausu, kā arī vienu reizi virs galvas cēlis Lietuvas superkausu.

Galvenā trenera pienākumi pildīti arī citos ārvalstu klubos. Arī Latvijā polis jau ir strādājis, kad 2017.gadā stājās pie Jūrmalas “Spartaka” stūres un šajā sezonā tika atzīts par virslīgas labāko treneri.

Ceturtdien kopējā komandas sapulcē Zubs komandai prezentēja savu futbola redzējumu, kā arī apsveica visus ar šo lielisko iespēju spēlēt savas valsts spēcīgākajā futbola sabiedrībā. Pēc sapulces tika aizvadīts pirmais treniņš jaunā galvenā trenera vadībā, kurā speciālists sāka iepazīties ar komandas spēlētājiem jau futbola laukumā.

Zubam komandas treneru kolektīvā, kā viņa asistents strādās Jurģis Kalns, kurš patreiz atrodas mācību komandējumā ārpus Latvijas, jo viņš mācās lai iegūtu Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) “Pro” trenera licenci. Tāpat “Tukums 2000/TSS” treneru korpusu ir papildinājis ukraiņu futbola speciālists Jurijs Čumaks, kura kabatā ir gan UEFA A trenera, gan UEFA A vārtsargu trenera licence. Ukraiņu speciālists būs vārtsargu galvenais treneris.

Tukuma klubs dibināts 2000.gadā un, tā pirmsākumos tika trenētas tikai meiteņu un zēnu jauniešu komandas, bet 2007.gadā tika izveidota arī vīru vienība, kura līdz šim startēja pirmajā līgā.

“Tukums 2000” paspārnē ir izauguši tādi futbolisti kā Kristaps Blanks, Jevgeņijs Kosmačovs, Ritvars Rugins, Vitālijs Smirnovs, Edijs Joksts un citi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par