Turcija ar pēdējo sekunžu pendeli dramatiskā cīņā izrauj uzvaru pret Latviju

11/10/2021 23:43
Latvijas futbola izlase

Latvijas futbola izlase šovakar 2022. gada pasaules kausa kvalifikācijas cikla astotajā spēlē “Daugavas” stadionā ar rezultātu 1:2 piekāpās Turcijas valstsvienībai. Pēc Roberta Savaļnieka piespēles gar vārtiem bumbu savos vārtos raidīja Turcijas komandas aizsargs Merihs Demirals, bet Latvijas vienības vārtsargu Robertu Ozolu pārspēja Serdars Dursuns, bet 11 metru soda sitienu realizēja Buraks Jilmazs.

Spēles gaita

Jau trešajā minūtē pirmo dzelteno kartīti pret Dzaneru Erkinu nopelnīja Alvis Jaunzems. 19.minūtē pēc Erkina sitiena bumbu tvēra vārtsargs Roberts Ozols. 25.minūtē viņš tika galā arī ar Kerema Aktirkolu sitienu, bet vēl četras minūtes vēlāk glāba komandu pēc Dzengiza Indera raidījuma.

Savukārt 35.minūtē pēc Jilmaza sitiena bumba tikai nedaudz lidoja pār vārtu pārliktni. Jau ziņots, ka piektdien turpat “Daugavas” stadionā Latvijas izlase parādīja cienījamu pretestību Nīderlandei, tomēr cieta zaudējumu ar 0:1. Tikmēr Turcija mājās uzņēma Norvēģiju, šim mačam noslēdzoties neizšķirti 1:1. Otrajā puslaikā ar diviem sitieniem vārtu rāmī tika iesisti divi “goli”.

Vispirms gan bija Andreja Cigaņika 50.minūtē nopelnītā dzeltenā kartīte, bet uzreiz pēc tam bīstams Hakana Čalhanolu sitiens, pēc kura bumba lidoja tikai nedaudz garām vārtu kreisajam stūrim. 57.minūtē pirmo dzelteno kartīti nopelnīja arī turki, kad Jilmazs pārkāpa noteikumus pret Antoniju Cernomordiju. 60.minūtē Latvija veica divas maiņas, Roberta Uldriķa vietā laukumā nākot Mārtiņam Ķiguram, bet Artūru Zjuzinu nomainot Igoram Tarasovam. Pēc piecām minūtēm arī turki veica divas maiņas.

70.minūtē latvieši negaidīti izvirzījās vadībā, kad Vladislavs Gutkovskis izdarīja spiedienu uz viesu aizsargu Merihu Demiralu, kurš bumbu raidīja savos vārtos – 1:0 Latvijas labā. 73.minūtē Jaunzemu nomainīja Daniels Ontužāns, bet trīs minūtes vēlāk vārtus guva Turcija. Pēc teicamas Dzengiza Indera piespēles pa gaisu no laukuma labās uzbrukuma malas ar galvu bumbu vārtos raidīja Serdars Dursuns – 1:1. 81.minūtē Gutkovski nomainīja Raimonds Krollis.

Turki uzbruka, bet latviešiem pretuzbrukumos pietrūka prasmes apstrādāt bumbu. 86.minūtē Ozols glāba komandu, izcili atvairot Indera sitienu no soda laukuma, pārvirzot bumbu uz stūri. Minūti vēlāk Tarasovs nopelnīja dzelteno kartīti, otrajā kompensācijas laika minūtē to nopelnīja arī Ozols. Pēdējās minūtēs, ieskaitot četras kompensācijas laika minūtes veiksme aizsardzībā bija Latvijas pusē, līdz ar video tiesneša palīdzību tika piešķirts strīdīgs 11 metru soda sitiens uz Latvijas vārtiem. Kompensācijas laika devītajā minūtē Jilmazs tomēr ar sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī guva uzvaras vārtus, Ozolam uzminot sitiena virzienu, taču nespējot aizsniegties līdz bumbai – 2:1 turku labā.

Situācija turnīrā

Cikla noslēgumā Latvija novembrī viesosies pie Norvēģijas un Gibraltāra. G apakšgrupā pēc septiņām spēlēm pirmo vietu ar 16 punktiem ieņem Nīderlande, otrā ar 14 punktiem ir Norvēģija, 12 punkti ir Turcijai, 11 guvusi Melnkalne, piecus punktus iekrājusi Latvija, bet Gibraltārs joprojām ir bešā.

Latvija FIFA rangā ieņem 135.vietu, bet Turcija ir 41.pozīcijā. Pirmajā aplī spēle Stambulā noslēdzās neizšķirti 3:3. Latviešiem toreiz vārtus guva Roberts Savaļnieks, Roberta Uldriķis un Dāvis Ikaunieks, turklāt mača beigās Raimondam Krollim bija iespēja izraut uzvaru. Spēle pret Latviju Turcijas izlases galvenajam trenerim Štefanam Kuncam bija otrā viņa jaunajā amatā. Līgums ar 58 gadus veco treneri noslēgts uz trīs gadiem. Iepriekšējais Turcijas izlases treneris Šenols Ginešs pameta trenera amatu pēc zaudējuma Nīderlandei ar rezultātu 1:6 Pasaules kausa kvalifikācijā.