Turcija nostiprinās PK kvalifikācijas G grupas vadībā

28/03/2021 00:00
Turcijas izlases futbolisti

Turcijas vīriešu futbola izlase sestdien Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G grupas otrajā spēlē Spānijas pilsētā Malagā pārspēja arī Norvēģiju, izvirzoties grupas līderpozīcijās. Norvēģija Malagā zaudēja Turcijai ar 0:3 (0:2).

Jau 28.minūtē rezultāts bija 2:0 turku labā. Ceturtajā minūtē izcēlās Ozans Tufans, bet 24 minūtes vēlāk – Čalars Sejundžu. Trešos vārtus turkiem 59.minūtē guva Tufans, iesizdams savu otro “golu” spēlē. 79.minūtē mājinieku vājās izredzes atspēlēties vēl vairāk apgrūtināja sarkanā kartīte Kristianam Torštvedam, kurš tikai 12 minūtes iepriekš bija devies laukumā.

Citā grupas spēlē Melnkalne Podgoricā sagrāva Gibraltāru ar 4:1 (2:1). Uz Fatosa Bečiraja rezultatīvu sitienu viesi atbildēja ar Rīsa Staiča realizētu 11 metru soda sitienu. Tomēr pēc tam Marko Simičs, Žarko Tomaševičs un Stevans Jovetičs panāca uzvaru, turnīra tabulā nostājoties līdzās turkiem.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Amsterdamā ar 0:2 (0:1) zaudēja Nīderlandei. Visas spēles garumā dominējošajā Nīderlandes izlasē vārtus guva Stīvens Berghuiss un Lūks de Jongs. Pēc divām spēļu kārtām Turcijai un Melnkalnei ir pa sešiem punktiem, Nīderlandei un Norvēģijai pa trim, bet Latvijai un Gibraltāram punktu nav.

E grupā Baltkrievija mājās pieveica Igauniju ar 4:2 (1:1). Igauņi ar Henri Aniera gūtajiem vārtiem divreiz izvirzījās vadībā, tomēr mājinieki divreiz ar Vitālija Lisakoviča 11 metru soda sitienu un Jurija Kendiša vārtiem izlīdzināja rezultātu. Pēc tam, kad 77.minūtē par otru dzelteno kartīti mača tika noraidīts Karla Oiguss, mājinieki guva vēl divus vārtus, tai skaitā otros – Lisakovičs.

Otrā grupas spēlē Prāgā Čehija spēlēja 1:1 (0:0) ar Beļģiju. 50.minūtē Lukāšs Provods izvirzīja mājiniekus vadībā, bet desmit minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Romelu Lukaku.

Čehijai un Beļģijai ir pa četriem punktiem divās spēlēs, Baltkrievijai ir trīs punkti vienā mačā, bet Velsa vienā un Igaunijā divos mačos palikusi bez punktiem.

H grupā Horvātija Rijekā pieveica Kipru ar 1:0 (1:0). Vienīgos vārtus horvātiem mača 40.minūtē guva Mario Pašaličs.

Otrā spēlē Sočos Krievija pieveica Slovēniju ar 2:1 (2:1). Uz diviem Artjoma Dzjubas vārtiem deviņu minūšu laikā viesi spēja atbildēt vien ar Josipa Iličiča “golu” minūti pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem.

Trešajā grupas spēlē Slovākija ar Maltu spēlēja 2:2 (0:2).Četru minūšu laikā viesi panāca 2:0, ar vārtu guvumu izceļoties Lūkam Gembinam un Aleksanderam Satariano. Otrā puslaika sākumā neizšķirtu slovāki četru minūšu laikā panāca ar Davida Streleca un Milana Škrinjara rezultatīviem sitieniem.

Turnīra tabulā pēc divām spēļu kārtām Krievijai ir seši punkti, Slovēnijai un Horvātijai pa trim punktiem, Slovākija sakrājusi divus, bet Kipra un Malta pa vienam punktam.

Visbeidzot A grupā Dublinā Īrija sensacionāli ar 0:1 (0:0) zaudēja Luksemburgai. Vārtus 85.minūtē guva Žersons Rodrigešs, sagādājot lielāko pārsteigumu sestdienas spēlēs.

Otrā šīs grupas spēlē Serbija Belgradā spēlēja 2:2 (0:2) ar Portugāli. 11. un 36.minūtē Džugu Žota guva divus vārtus viesu labā, taču serbi atspēlējās ar 46.minūtē Aleksandara Mitroviča un 60.minūtē Filipa Kostiča gūtajiem vārtiem.

Turnīra tabulā Serbijai un Portugālei ir pa četriem punktiem, Luksemburgai ir trīs punkti vienā mačā, bet Azerbaidžāna un Īrija attiecīgi vienā un divos dueļos palikusi bez punktiem.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās – piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet “play-off” kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka. Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs “play-off” zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laikapstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim. 2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.