Turki savā laukumā pārspēj arī spāņus un izvirzās kvalifikācijas grupas vadībā

29/11/2018 20:21

Turcijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas otrā atlases cikla mačā savā laukumā ar rezultātu 71:67 (15:15, 21:19, 20:14, 15:19) pārspēja Spāniju un pārņēma vadību I grupā.

Turcijas basketbolisti, kuri uzvarējuši visās cīņās savā laukumā šajās atlases sacensībās, noslēdzošo ceturtdaļu iesāka ar +8 (56:48), tomēr viesi spēja atspēlēties un minūti pirms pamatlaika beigām panāca līdzsvaru 67:67. Turki vadību atguva pēc Semiha Erdena precīzā āķa metiena, bet spāņiem vēl bija gana daudz laika, lai atgūtos. Tomēr tā vietā ciemiņi bija spiesti izpildīt ļoti sarežģītu tālmetienu, kas mērķi nesasniedza. Bumba nonāca turku rīcībā, mača galotnē ar diviem precīziem “sodiņiem” nokārtojot panākumu.

Erdens spēli noslēdza ar 16 punktiem un 14 atlēkušajām, savukārt pa 12 punktiem pievienoja Doušs Balbajs un Metecans Birsens. Viesu rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Dario Brizuela.

I grupas kopvērtējumā turki ar septiņām uzvarām deviņos mačos kļuvuši par līderiem. Tālāk seko Spānijas (7-2) un Latvijas (5-3) izlases. Pa četrām uzvarām guvušas Ukrainas un Melnkalnes (abām 4-4) valstsvienības, bet pēdējie ar bilanci 2-6 ir Eiropas čempioni slovēņi.