Turks “cNed” uzvar 111 dueļos un palīdz “Acend” izcīnīt uzvaru pirmajā “Valorant Masters” Eiropas reģiona turnīrā

21/03/2021 23:18
Mehmeds

Šovakar noslēdzās pirmais “Valorant Masters” turnīrs. Par Eiropas reģiona čempioniem kļuva “Acend”, kuri pārsteidzoši finālā ar 3-2 pārspēja “Team Heretics”, kuri ‘The Spike” veidotajā reitingā atrodas otrajā pozīcijā Eiropā. Par uzvaru turnīrā komanda ieguva 60 tūkstošus ASV dolāru lielu naudas balvu.

Fināls tika aizvadīts “BO5” formātā, kas nozīmē, lai noskaidrotu labāko vienību, nepieciešams uzvarēt trīs kartes. Par pirmo karti kļuva “Split”, kuru pārliecinoši iesāka spēles favorīti – “Team Heretics”, puslaikā esot labākiem 9:3. “Acend” centās nedaudz pietuvoties saviem oponentiem, tomēr karte noslēdzās 13:7 Eiropas otras spēcīgākās komandas labā. Par labāko pirmajā kartē kļuva lietuvietis Žigimants “nukkye” Čmielieausks, kuram 18 uzvarēti dueļi un 14 nāves.

“Bind” kļuva par spēles turpinājumu. Lai arī puslaika sākumā lielisks 6:0 izrāviens padevās “Acend” spēlētājiem, puslaiks noslēdzās tikai 7:5. Otrā puslaika sākumā vadībā izvirzījās “Team Heretics”, esot vadībā 9:7, tomēr tad četrus raundus pēc kārtas guva “Acend” un sērijā tika panākts izlīdzinājums 1-1.

Par trešo karti kļuva “Haven”. Tajā varēja vērot lielisku bezkompromisa cīņu, komandām apmainoties ar uzvarētu raundu sērijām, nedaudz veiksmīgākiem esot “Acend” pārstāvjiem. Tomēr ļoti veiksmīgu otro puslaiku aizvadīja ‘Team Heretics”, kas spēja uzvarēt astoņus raundus un zaudēt tikai divus, esot labākiem 13:9.

Par spēles visaizraujošako un saspringtāko karti kļuva “Icebox”.  Abos puslaikos tika fiksēts neizšķirts 6:6, kas nozīmēja, ka nepieciešams papildlaiks. Tajā labāki izrādijās “Acend”, kuri uzvarēja 14:12. “Team Heretics” nepalīdzēja arī “nukkye” fantastiskais sniegums. Lietuvietis spēja neitralizēt 33 pretiniekus, savu dzīvību zaudējot 18 reizes.

Par izšķirošo, piekto karti kļuva “Ascent”. Pirmo puslaiku fantastiski aizvadīja vienība, kas pirms spēles netika uzskatīta par dueļa favorītiem – “Acend”, esot vadībā 9:3. Taču otrajā puslaikā atspēlēties ļoti mērķtiecīgi centās “Team Heretics”. Tomēr pirmajā puslaikā bija zaudēts pārāk daudz, kartei noslēdzoties 11:13, kas nozīmēja, ka “Acend” kļuva par pirmajiem “Valorant Masters” titula ieguvējiem Eiropā. Par labāko zaudētājiem kļuva “nukyye”, kurš spēja 99 reizes nogalināt savus pretiniekus un dzīvību zaudēja 85 reizes, iegūstot reitingu 1.19. Tikmēr uzvarētājiem fantastisku spēli aizvadīja turks Mehmeds “cNed” Jagiz – Ipeks, kurš aizvadītajās piecās kartēs ar pretiniekiem tika galā 111 reizes, bet dueļos zaudēja tikai 81 reizi, gūstot 1.36 reitingu.