U-19 futbolists Regža par savu hat-trick ar Ungāriju

27/03/2018 21:13

Latvijas U-19 futbola izlases spēlētāji nepadevās un ticēja, ka var izcīnīt uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra elites kārtas noslēdzošajā mačā, pēc panākuma atzina valstsvienības uzbrucējs Marko Regža.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka trīs vārtus gūstot Regžam, Latvijas U-19 futbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas pēdējā mačā ar rezultātu 3:2 (1:0) pārspēja Ungārijas vienaudžus.

Tādējādi U-19 izlase kļuva par pirmo jaunatnes valstsvienību no Latvijas, kas elites kvalifikācijas turnīru noslēdza otrajā vietā savā grupā. Finālturnīrā piedalīsies tikai septiņas elites kārtu pārvarējušās izlases un laukuma saimniece Somija.

Vēl dažas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas jaunie futbolisti atradās iedzinējos ar 1:2, bet Regža dažu minūšu laikā izrāva uzvaru.

“Vienkārši nepadevāmies, kapteinis mūs uzmundrināja katru minūti, ticējām. Bieži iesitam pēdējās minūtēs golus, tāpēc zinājām, ka varam kaut ko izdarīt. Turpinājām spēlēt savu spēli, un ir arī rezultāts,” intervijā Latvijas Futbola federācijai atklāja Regža.

Visos trīs gūtajos vārtos Regža izceļ komandas biedru devumu.

“Pirmajā vārtu guvumā visa komanda labi nostrādāja, pēc ungāru kļūdas labi uzpresingojām viņus. Kļūdījās aizsargs, un raidīju bumbu vārtos. Otrajos vārtos Kristers Puriņš labi uzņēmās iniciatīvu, rikošetā atlēca bumba un ieraidīju to vārtos. Trešajos vārtos labi nospēlēja uz maiņu nākušais Alvis Jaunzems, kurš izdarīja ļoti labu centrējumu, pēc kura guvu vārtus,” atcerējās Regža.

Kā vēstīts, Latvijas U-19 puišu futbola izlase pirmajā mačā pagājušajā trešdienā ar rezultātu 2:1 pārspēja turnīra saimnieces Maķedonijas vienaudžus, bet otrajā mačā ar 0:3 piekāpās turnīra favorītei Anglijai, kas ir pašreizējā Eiropas čempione šajā vecuma grupā. Līdz ar to Aleksandra Basova vadītā komanda zaudēja izredzes iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Apakšgrupā pa sešiem punktiem bija Anglijai un Latvijai, bet, tā kā savstarpējā duelī pārāki bija angļi, uz finālturnīru brauks futbola dzimtenes pārstāvji. Tikmēr Ungārijai un Maķedonijai bija pa trim punktiem, bet trešajā vietā bija ungāri, kuri guva virsroku savstarpējā spēlē.