U16 izlases basketbolists Briedis starp labākajiem piespēlētājiem EČ

Valters Briedis, sportazinas.com
Valters Briedis | Foto: FIBA

Latvijas basketbolists Eiropas U16 čempionātā bija piektais labākais piespēlētājs.

Jau ziņots, ka Latvijas jaunie basketbolisti čempionātu noslēdza 13.pozīcijā, par mata tiesu saglabājot vietu augstākajā divīzijā.

Briedis septiņās spēlēs vidēji mačā piespēlēja 4,4 reizes, kas deva dalītu piekto vietu, bet pārliecinoši labākais šajā rādītājā bija izraēlietis Nirs Taubs, kura kontā bija 6,1 piespēle.

Briedis bija arī otrais rezultatīvākais Latvijas U16 izlasē, vidēji mačā gūstot 8,3 punktus, kas deva 50.vietu. Rezultatīvākais no latviešiem ar 8,9 punktiem bija Freds Pauls Bagatskis, kuram šajā statistikas rādītājā bija vien 43.vieta. Ar vidēji 25,0 punktiem spēlē par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Emanuēls Kristofers Šarps no Izraēlas.

Tikmēr labāko snaiperu saraksta desmitniekā bija pat trīs latvieši – Edvards Struža ieņēma piekto vietu (41,7%), Bagatsksi bija astotais (40,5%), bet Kristaps Arbidāns bija devītais (40,0%). Citos statistikas rādītājos pirmajā desmitniekā iekļuva arī Rihards Teirumnieks, kurš ar 2,6 pārtvertām bumbām un 3,6 kļūdām bija piektais abās tabulās. Savukārt Aleksis Gedrovics ar 3,7 piezīmēm mačā bija otrs nedisciplinētākais turnīrā.

Ar vidēji 55,0 punktiem spēlē Latvija bija trešā mazrezultatīvākā komanda turnīrā, bet vadošā izlase ar 62,2 punktiem bija Lietuva. Tāpat trešie no beigām latvieši bija atlēkušajās bumbās (7,9) un realizētajos soda metienos (55,0%).

Lai gan trīs latviešu puiši bija starp labākajiem tālmetienu izpildītājiem, komandai kopumā tik labi neveicās un tā ar 27,7% ieņēma sesto vietu.

Ar caurmērā 20,7 kļūdām Latvija šajā statistikas rādītājā bija otrā, piekāpjoties vien Igaunijai, bet nedisciplinētāko komandu sarakstā pašmāju basketbolisti ar 21,7 piezīmēm bija ceturtie.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U20 un U18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par