U16 sieviešu izlase Baltijas kausa mačā “samaļ” Igauniju

06/08/2022 20:51
Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase

Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase Tallinā notiekošajā Baltijas kausā otrajā mačā divu dienu laikā pret Igaunijas komandu izcīnīja uzvaru. Latvietes ar 110:43 sagrāva ziemeļu kaimiņnieces.

Pamati uzvarai ielikti tika jau pirmajā ceturtdaļā. Latvijas 30 gūtajiem punktiem igaunietes spēja atbildēt tikai ar deviņiem. Otrajā puslaikā Igaunijas izlase rezultativitāti uzlaboja, taču arī paveica latvietes – puslaika pārtraukumā +31 (62:31). Otrajā puslaikā Latvija turpināja iesākto, mača pēdējās 20 minūtēs igaunietēm ļaujot gūt tikai 12 punktus, kamēr Latvijas basketbolistes guva 48. Mača noslēgumā nomācošs +67.

Latvijas rindās laukumā devās visas pieteiktās 12 basketbolistes, no kurām ar punktu guvumiem izcēlās 11. Septiņas basketbolistes guva desmit vai vairāk punktus, no kurām rezultatīvākā bija Evelīna Oto ar 19 punktiem. Viņa bija tuvu “double-double” – Oto kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Ar šo īpašo statistiku gan izcēlās cita latviete Madara Šmite – 19 gūtie punkti un 12 bumbas zem groziem. Viņai arī sešas rezultatīvas piespēles.

Komandu pirmajā duelī Latvija svinēja uzvaru ar rezultātu 93:72. Rīt izlase aizvadīs kausa pēdējo maču pret Lietuvu. No Tallinas komanda dosies uz Helsinkiem, kur 10. un 11. augustā aizvadīs pārbaudes spēles ar Somijas kadetēm. Eiropas U16 čempionāts Portugāles pilsētā Matusinju notiks no 18. līdz 28. augustam. C grupas turnīrā Latvijas komandas pretinieces būs Beļģijas, Polijas un Portugāles komandas.