U17 meitenēm iespēja Pasaules kausu noslēgt uz pozitīvas nots ar uzvaru pār Japānu

29/07/2018 09:42

Latvijas U17 meiteņu izlase U17 Pasaules kausa izcīņā Minskā spēlē par 7. vietu šodien plkst. 13:15 tiksies ar Japānas komandu. Tiešraidē šo maču būs iespējams vērot Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) oficiālajā “Youtube” kanālā.

Mūsu meitenes sestdien “mazajā pusfinālā” cīņā par 5.-8. vietu, aizvadot katastrofālu mača sākumu, Baltkrievijas galvaspilsētā ar rezultātu 49:86 (4:31, 15:17, 19:21, 11:17) atzina Itālijas vienaudžu pārākumu.

Spēles liktenis izšķīrās pirmajā ceturtdaļā, kad Latvijas komandas veikumu aizsardzībā raksturoja 31 gūtais punkts. Latvijai zaudējums pie groziem (32-54). Arī kļūdu vairāk, nekā pretiniecēm (28-23).

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Spēlētāju laukumā noteica gatavība cīnīties. Uzskatu, ka spēlētājs nedrīkst iekodēt sevi uz neveiksmi un iet laukumā ar nolemtības sajūtu. Acīmredzot neesmu pratis par šo principu pārliecināt visu komandu, kaut gan pretspēlētāju lielākā daļa nav pelnījusi pārmetumus par cīņasspara trūkumu.”

“Itālijas komanda bija sagatavojusies labāk. No pirmās minūtes bija ļoti mērķtiecīgs spiediens uz mūsu saspēles vadītājām, pamatīgi apgrūtinot uzbrukumu veidošanu. Taču vissliktākais bija tas, ka katastrofāli nospēlējām aizsardzībā, pirmajā ceturtdaļā ielaižot 31 punktu.”

“Iespējams, kļūdījos, agri no rīta nesarīkojot treniņu. Rīt acīmredzot tāds būs.”

Latvijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja ar vidēji gūtiem 9,5 punktiem ir Ketija Vihmane, tikmēr Laurai Melderei caurmērā katrā mačā 9,2 punkti un 9,3 bumbas zem groziem. Jāatzīmē gan, ka Meldere mačā pret Itāliju savainojuma dēļ laukumā pavadīja vien nedaudz vairāk kā divas minūtes.

Mūsu šodienas sāncenses japānietes savā apakšgrupā guva divus panākumus, ar 72:52 pārspējot Kolumbiju, bet ar graujošo 104:52 sabradājot mājinieces baltkrievietes. Vienīgais zaudējums (turklāt ļoti cienīgs) tika piedzīvots pret Latvijas pāridarītāju ceturtdaļfinālā Franciju (53:60).

Sekojošajā astotdaļfinālā Āzijas vicečempiones ar 82:73 principiālā cīņā apspēlēja Ķīnu, taču ceturtdaļfinālā ar rezultātu 62:74 atzina Ungārijas vienaudžu pārākumu. Pusfinālā par 5.-8.vietu “Uzlecošās Saules zemes” pārstāves tikai ar viena punkta starpību piekāpās Spānijai (68:69).

Latvija un Japānas tikās arī pirms diviem gadiem Spānijā notikušajā U17 Pasaules kausā. Toreiz cīņā par devīto vietu virsroku ar rezultātu 72:67 guva japānietes.