U17 meitenēm sakāve arī pret Japānu un izcīnīta astotā vieta pasaulē

29/07/2018 15:05

Latvijas U17 meiteņu izlase šodien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošo Pasaules kausa izcīņu noslēdza ar zaudējumu pret Japānas valstsvienību ar rezultātu 57:75 (14:21, 11:24, 15:12, 17:18), tādējādi čempionāta noslēgumā ierindojoties astotajā pozīcijā.

Latvijas izlasē ar iespaidīgu “double-double” izcēlās Laura Meldere, kuras kontā 15 punkti un 18 atlēkušās bumbas. 11 punktus pievienoja Jete Nulle, savukārt astoņi punkti un 11 bumbas zem groziem Anitas Miķelsones rēķinā. Meldere ar caurmērā gūtiem desmit punktiem čempionātu noslēdza kā izlases rezultatīvākā spēlētāja, bet vidēji katrā mačā izcīnītās 10,6 atlēkušās bumbas ir otrs labākais rādītājs starp visām turnīra dalībniecēm.

Kaspara Mājenieka vadīto izlasi cīņā pret Japānu iegāza nesekmīgi aizvadītā otrā ceturtdaļa, kurā pretinieces bija pārākas ar +13, kas noveda pie -20 pēc nospēlētām 20 minūtēm (25:45). Pēc lielā pārtraukuma mūsējās spēja pievilkt līdz cerīgajiem -13, taču japānietes tuvāk latvietes tā arī nepielaida, atlikušajā laikā nosargājot komfortablo pārsvaru un gūstot panākumu visā spēle.

Latvijas izlases meitenēm šis bija jau trešais pārliecinošais zaudējums šī gada U17 Pasaules kausa izslēgšanās spēlēs – pēc panākuma pār Argentīnu latvietes cieta pamatīgas sakāves arī pret Franciju (43:67, ceturtdaļfinālā) un Itāliju (49:86, pusfināla par 5.-8.vietu).

Mūsu šodienas sāncenses japānietes savā apakšgrupā guva divus panākumus, ar 72:52 pārspējot Kolumbiju, bet ar graujošo 104:52 sabradājot mājinieces baltkrievietes. Vienīgais zaudējums (turklāt ļoti cienīgs) tika piedzīvots pret Latvijas pāridarītāju ceturtdaļfinālā Franciju (53:60).

Sekojošajā astotdaļfinālā Āzijas vicečempiones ar 82:73 principiālā cīņā apspēlēja Ķīnu, taču ceturtdaļfinālā ar rezultātu 62:74 atzina Ungārijas vienaudžu pārākumu. Pusfinālā par 5.-8.vietu “Uzlecošās Saules zemes” pārstāves tikai ar viena punkta starpību piekāpās Spānijai (68:69).

Latvija un Japānas tikās arī pirms diviem gadiem Spānijā notikušajā U17 Pasaules kausā. Toreiz cīņā par devīto vietu virsroku ar rezultātu 72:67 guva japānietes. Tiesības spēlēt U17 Pasaules kausa izcīņā Latvijas komanda ieguva pērn, izcīnot 4.vietu Eiropas U16 čempionātā.