U17 volejbola izlase EČ kvalifikācijas turnīru sāk ar zaudējumu

11/03/2021 22:24
Volejbols

Vīrieši

Latvijas U17 vīriešu volejbola izlase ceturtdien Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi piedzīvoja zaudējumu pirmajā 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē. Latvijas U17 izlase ar 0-3 (18:25, 13:25, 19:25) piekāpās Polijas vienaudžiem.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar deviņiem punktiem bija Kristers Landzāns, septiņi punkti Armandam Rokjānim, bet vēl piecus punktus guva arī Timurs Aisens. Polijas komandā 11 punkti Mateušam Jažikam. Dienu vēlāk spēle paredzēta ar Lietuvas vienaudžiem, bet sestdien gaidāma cīņa ar krieviem.

Uz sacensībām galvenā trenera Mārča Obrumana vadītā Latvijas izlase ar treneriem Ģirtu Mārtiņsonu un Borisu Kolčinu, kā arī fizioterapeiti Ilvu Mazuri devās 13 volejbolistu sastāvā. Uz Gruziju nedevās viens no potenciālajiem izlases līderiem Kristians Fokerots, kuram ir atsvaidzināts savainojums. Uz viņa palīdzību Obrumans cer kvalifikācijas otrajā kārtā maija sākumā, ja tai izdosies kvalificēties.

Turnīrs Tbilisi gan galvenajam trenerim, gan izlasei ir debija valstsvienību sacensībās, kaut vienība tika nokomplektēta 2019.gadā un pagājušo sezonu spēlēja Entuziastu volejbola līgā (EVL). Līdz šim ne ar vienas citas valsts izlasi tikties Covid-19 apstākļos nav izdevies.

Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāts vienlaicīgi ir Eiropas čempionāta pirmā atlases kārta, un uzvarētājs Gruzijā jau varēs posties finālturnīram. Otrās līdz sestās vietas ieguvēji kvalificēsies Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajai kārtai. Latvijas U17 izlase uz Gruziju devās 8.martā.

Sievietes

Latvijas U16 sieviešu volejbola izlase ceturtdien Daugavpilī cieta zaudējumu 2021.gada Eiropas čempionāta atlases turnīra pirmajā spēlē, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF). Latvietes pirmajā spēlē piekāpās Polijai ar rezultātu 0-3 (19:25, 14:25, 6:25). Savu pirmo oficiālo spēli Ievas Ņečiporukas vadītā Latvijas U16 izlase uzsāka ar Evu Brokāni, Jeļizavetu Izotovu, Annu Jevsejevu, Aneti Čelnovu, Elizabeti Zimetu, Aleksandru Timberi un “libero” Lauru Šmīdenbergu.

Pirmo setu ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem uzsāka polietes, pēc brīža panākot 9:2. Seta turpinājumā risinājās līdzīga cīņa, viešņām uzvarot setu ar 25:19. Otrajā setā pirmos divus punktus guva mājinieces, taču Polijas komanda atbildēja ar trim gūtiem punktiem pēc kārtas un panāca 16:6 savā labā. Turpinājumā punktus abas komandas krāja līdzīgi, Polijai setā uzvarot ar 25:14.

Trešajā setā, Latvijai vairāk variējot ar sastāvu un spēlē laukumā tiekot 11 volejbolistēm, viešņu pārsvars izpaudās vēl vairāk, seta beigu daļā gūstot 13 punktus pēc kārtas. Sets beidzās ar 25:6 Polijas labā. Latvijas izlasē rezultatīvākā ar sešiem punktiem bija Jevsejeva, pa pieciem punktiem sakrāja Timbere, kurai padevās divas netveramas serves, un Zimeta, četrus punktus – Čelnova.

Polijas valstsvienībā 13 punktus guva Zofija Sobanti, 12 – Zofija Bžoza un 11 – Antonina Serafinovska. Dienas pirmajā spēlē B grupā Baltkrievija ar 3-0 (25:16, 25:12, 25:15) pārspēja Lietuvu, ar kuru Latvijai jātiekas rīt. A grupā pirmajā dienā Igaunija ar 3-2 (25:19, 23:25, 25:18, 9:25, 16:14) pieveica Ukrainu, bet Gruzija ar 0-3 (6:25, 6:25, 4:25) zaudēja Krievijai.

“Šodien bija spēcīgs pretinieks. Uzskatu, ka Polija ar Krieviju spēlēs par pirmo vietu, bet kopumā Latvijas izlases meitenes šodien nospēlēja labi. Viņas izdarīja to, ko varēja, bet šīs dienas pretinieces bija pārāk spēcīgas,” pēc spēles iznākumu komentēja Latvijas izlases trenera Žanna Zaņegina.

Viņa atzīmēja pretinieču pārākumu uzbrukumā, salīdzinot, ka “pretinieces jau sita kā pieaugušas sievietes, bet Latvijas volejbolistes – kā meitenes”. Savā izlasē viņa par labāko nosauca komandas kapteini – Aleksandru Timberi, bet rītdienas pretiniecēm lietuvietēm, atbildēja, ka pirms spēles neko par pretiniecēm parasti nekomentē, bet pēc mača – labprāt.