U17 volejbola izlase EČ pēdējā grupas spēlē pieveic Slovēniju

16/07/2021 08:32
Latvijas U17 volejbola izlase

Latvijas U17 vīriešu volejbola izlase ceturtdien Albānijas galvaspilsētā Tirānā notiekošā Eiropas U17 čempionāta finālturnīra (EČ) piektajā spēlē četros setos pieveica vienaudžus no Slovēnijas. Latvija Slovēniju pieveica ar 3-1 (26:24, 23:25, 25:19, 25:22).

Pirmajā setā pēc Marata Selivanova serves Latvija panāca 5:1 vadību. Tomēr slovēņi pietuvojās, bet pēc pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem izvirzījās vadībā ar 11:8. Arī latvieši izlīdzināja rezultātu, un seta beigās uzvaru sniedza Kristiana Fokerota serve – 26:24.

Otrajā setā neviens no pretiniekiem nespēja panākt vairāk kā divu punktu pārsvaru, līdz slovēņi veica piecu punktu izrāvienu – 20:15. Tomēr seta liktenis izšķīrās vien tā beigās, kad pārāki bija slovēņi – 25:23. Trešajā setā latvieši pārsvaru nodrošināja tā vidū, pēc 11:11 ar Fokerota uzbrukuma sitienu panākot 14:11. Panākt Latvijas vienību slovēņi vairs nespēja – 25:19 Latvijas labā.

Visbeidzot ceturtajā setā ilgu laiku vadībā bija slovēņi, panākot 5:1, 10:5 un 16:10 savā labā. Pēc Armanda Rokjāna uzbrukuma latvieši bija atspēlējuši četrus punktus pēc kārtas – 15:17, bet vēl viena četru punktu sērija pirmoreiz setā deva vadību – 21:20. Pēdējos trīs punktus spēlē guva latvieši, Fokerotam uzbrukumā panākot 25:22.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 25 punktiem bija Fokerots. 16 punktus sakrāja Rokjāns, trīs no tiem gūdams ar servi, bet 11 punktus – Kristers Landzāns. Pretiniekiem, kuri plaši variēja ar sastāvu, jo jau bija nodrošinājuši cīņu par pirmo līdz ceturto vietu, pa 13 punktiem guva Gregors Frece un Luka Marovts.

“Bija visai grūti, jo čaļiem pēc vakardienas neveiksmes tā degsmīte varbūt bija pazudusi, jo izgaisa cerības par pusfinālu. Un es viņiem teicu, ka mēs varam ieiet vēsturē kā junioru komanda, kas Eiropas čempionātā tikusi visaugstāk,” pēc spēles sarunā ar Latvijas Volejbola federācijas preses dienestu teica Latvijas izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans. “Tāpēc domāju, ka iekšējo motivāciju viņi atrada. Un mēs, treneri, arī pietiekoši labus vārdus pateicām. Pirms spēles bijām mazliet bažīgāki, bet spēles laikā jau sapratām, ka puiši ir gatavi sisties.”

“Šodien slovēņi atpūtināja savus līderus, vienu un otru  iesaistīja, bet galvenais bieds bija no ceturtās zonas. Uz tiem mēs skatījāmies, un tos vajadzēja apturēt,” par laukumā redzēto saka treneris. “Vai mums tas izdevās? Drīzāk teikšu, ka nē. Prasījās vairāk pacelt bumbas aizsardzībā, daudz laukumā sakrita muļķīgas un vieglas bumbas, arī tos pašus spēka sitienus ir jāceļ augšā, tie nav neņemami.”

Latvijas izlase nodrošināja ceturto vietu grupā, kas nozīmē cīņu par piekto līdz astoto pozīciju čempionātā. Vai latvieši ieņems trešo vai ceturto vietu grupā, bija atkarīgs no Beļģijas – Turcijas spēles, kurā ar 3-0 (25:22, 32:30, 25:15) pārāka bija Beļģija, nostumjot Latviju uz ceturto vietu grupā.

Vēl vienā mačā Krievija ar 3-0 (25:9, 25:11, 25:11) sagrāva pastarīti Albāniju. Pirmajā grupā ar 14 punktiem uzvarēja Krievija, desmit punkti piecos mačos tika Slovēnijai, deviņi – Beļģijai, bet astoņi – Latvijai. Četri punkti palika Turcijai, bet Albānija ir bešā.

Spēlē par 5.-8.vietu Latvija tiksies ar Bulgāriju. Finālturnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrām. Abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas nodrošinās vietu pusfinālos, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces spēkosies par 5.-8.vietu.

Latvijas U17 izlase sestdien Eiropas čempionāta finālturnīros šajā vecuma grupā debitēja ar 3-2 uzvaru pār vienaudžiem no Turcijas, dienu vēlāk ar 1-3 piekāpās Krievijai, turpinājumā mājinieki albāņi pieveikti ar 3-0, bet trešdien tika piedzīvota neveiksme 1-3 pret Beļģiju. Slovēnija trīs setos uzvarēja Albāniju un Turciju, četros setos pieveica Beļģiju un piecos setos zaudēja Krievijai.

Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 – Franciju un Baltkrieviju.  Trīs notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, tāpat debitanti ir šodienas pretinieki slovēņi. Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai – 1-3 un 0-3. Finālturnīrs Albānijā norisināsies līdz svētdienai.