U18 hokeja izlases vārtsargs Šilovs: Spēlēt mājās ir ideāli, ko vēl var vairāk gribēt

09/04/2018 14:47

Nākamgad Latvijas U18 hokeja izlases vārtsargam Artūram Šilovam būs iespēja pasaules čempionātā sevi apliecināt vairāk nekā šogad notikušajās meistarsacīkstēs, uzskata hokejists.

Jau ziņots, ka Latvijas U18 hokeja izlase pagājušajā nedēļā Rīgā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, nodrošinot ceļazīmi uz elites divīziju.

Turnīra noslēdzošajā mačā latvieši ar rezultātu 2:1 pārspēja Kazahstānas vienaudžus. Kazahi jau piektajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet pāris minūtes vēlāk laukuma saimnieki izlīdzināja rezultātu.

“Varbūt nebiju kārtīgi iesildījies un iegājis spēlē, sanāca ātri ielaist vārtus. Pēc tam sajutu spēli, turklāt mūsējie vēl iemeta vārtus. Bija motivācija strādāt līdz galam,” komentēja Voris.

Kazahstānas hokejisti šajā mačā izcēlās ar rupjību, jo īpaši pirmajā periodā, kurā kopā iekrāja 36 soda minūtes. “Man patīk fiziski spēlēt, esmu liela auguma – tā ir mana spēle,” atzīmēja Voris.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā latviešu hokejisti nav atrodami, tomēr mājinieki var lepoties ar čempionāta labākajiem vārtsargiem – Jānis Voris trīs spēlēs vidēji ielaida 0,67 ripas un atvairīja 96,92% metienu, kamēr Šilovs divos mačos caurmērā kapitulēja 1,00 reizi un atvairīja 96,00% metienu.

“Man apmierināja savas sniegums, tikai varēju biežāk spēlēt. Nekas, nākamgad varēšu spēlēt vairāk. Trenēšos maksimāli, lai parādītu savu labāko sniegumu. Būs nākamais gads, kurā varēšu parādīt sevi un mēs kā izlase izcīnīt uzvaras,” teica Šilovs, kurš vēl nākamgad varēs spēlēt šajā vecuma grupā.

Jaunais vārtsargs atzīmēja, ka bijis grūti noraudzīties no malas tos čempionāta mačus, kuros nācās palikt rezervē. Tiesa, viņš ir gandarīts arī par Vora sniegumu vārtos.

“Gribēju tikt laukumā, mīlu hokeju un tā ir mana sirdslieta. Nedaudz pārdzīvoju, ka [citos mačos] neielika vārtos, taču savas spēles es nospēlēju. Ar Vori man ir pozitīvas attiecības, kā jau komandā tam jābūt,” stāstīja Šilovs.

Pirms turnīra tika paziņots, ka čempionātu noraudzīsies apmēram 50 Nacionālās hokeja līgas (NHL) skauti, taču tas puišiem nav traucējis strādāt komandas interesēs.

“Visi jau kaut kā centās sevi parādīt uz laukuma, individuāli kāds ar piespēlēm, kāds ar runāšanu,” minēja Šilovs, kuram turnīra laikā palīdzējušas arī mājas sienas. “Atbalsts vienmēr palīdz, spēlēt mājās ir ideāli, ko vēl var vairāk gribēt.”

Pērn novembrī un decembrī aizvadītajās pārbaudes spēlēs latvieši piecos mačos izcīnīja četras uzvaras, bet pirms čempionāta visos trīs dueļos cieta zaudējumus. Šilovs atzina, ka pārbaudes mačos varējis nospēlēt labāk, taču galvenais uzdevums – sagatavoties čempionātam – tika izpildīts.

Pašlaik 17 gadus vecais Šilovs pārstāv hokeja skolu “Rīga”, kuras jaunieši sacenšas arī Sanktpēterburgas atklātajā čempionātā. Tiesa, izbraukumi uz Krieviju pārāk daudz neietekmē treniņu procesu.

“Čempionāts beidzas diezgan ātri, februārī. Pēc tam tepat Rīgā trenējamies, laika treniņiem pietiek,” teica Šilovs.

Iepriekšējo reizi Latvijā pirmās divīzijas pasaules čempionāts U18 izlasēm notika 2011.gadā, bet vēl pirms tam – 2006.gadā. Abos šajos čempionātos Latvijas puiši arī izcīnīja zelta godalgas un ieguva ceļazīmi uz augstāko divīziju, tagad savā laukumā pie šāda panākuma tiekot trešo reizi.

Latvijas U18 izlase elites divīzijā spēlēs astoto reizi vēsturē.