U18 hokejistes PČ turpina ar zaudējumu Austrālijai

02/07/2022 19:06
Miks Golubovičs

Latvijas sieviešu U18 hokeja izlase sestdien Stambulā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta otrās divīzijas grupu turnīra otrā posma spēlē. Latvija ar rezultātu 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) piekāpās vienaudzēm no Austrālijas.

Mača sestajā minūtē ar precīzu metienu no zonas vidus Latviju vadībā izvirzīja Linda Rulle, bet pirmā perioda otrajā pusē Elana Holaba panāca 1:1. Neizšķirts turējās līdz pat mača 57.minūtei, kurā Nataša Dabe ieguva vadību austrālietēm. Latvijas hokejistes pa pretinieču vārtiem meta 21 reizi, kamēr austrālietes pa Jeļizavetas Stadņikas sargāto “cietoksni” izpildīja gandrīz divtik vairāk jeb 41 raidījumu.

Svētdien E grupas otrajā spēlē Latvija cīnīsies ar Turciju, bet pēc tam būs mači par vietām. Pirmajā posmā B apakšgrupā latvietes ar 2:5 piekāpās Nīderlandei un ar 5:1 uzveica Kazahstānu. U18 pasaules čempionāta otrajā divīzijā piedalās deviņas komandas, kuras sadalītas trīs apakšgrupās.

Trenera Mika Goluboviča vadībā Latvijas sieviešu izlasei tas ir pirmais U18 pasaules čempionāts vēsturē. Golubovičam turnīrā palīdzēs treneri Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Denijs Romanovskis. Fiziskās sagatavotības trenere ir Diāna Ņikitina.

Latvijas izlases sastāvs startam pasaules čempionāta otrajā divīzijā:

vārtsardzes – Nikola Seleviča (Hokeja skola “Rīga” (HS “Rīga”)), Jeļizaveta Stadņika (“Lauvas”);

aizsardzes – Marta Valante (“Kurbads”), Madara Saulīte (“Laima”), Ksenija Kezika, Luīze Zemesarāja (abas – “L&L”), Sindija Medisone (“Tukums”), Amanda Eihmane (“Lauvas”), Emīlija Jakovļeva (HS “Rīga”);

uzbrucējas – Linda Rulle (Bergkāmenas “Baren”, Vācija), Šarlote Štāle, Milana Laletina, Madara Roberta Zuševiča, Katrīna Paula Ozola (visas – HS “Rīga”), Evelīna Kolīte (“Laima”), Hanna Štrause (“Kurbads”), Lea Venckus, Valērija Lukjanska (abas – “Lauvas”), Emīlija Kaže (“L&L”).